Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Inspektor nadzoru budowlanego nałożył 20 tys. zł grzywny dla właścicieli kamienicy przy Stolarskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Inspektor nadzoru budowlanego nałożył 20 tys. zł grzywny dla właścicieli kamienicy przy Stolarskiej
19-02-2013 00:54   Janusz Ludwiczak
20 tys. zł kary grzywny za zniszczoną ścianę poddasza kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 będą musieli zapłacić właściciele budynku. Ogłoszony został również przetarg na wykonanie ekspertyzy technicznej stanu obiektu. Do końca stycznia współwłaściciele kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 mieli dostarczyć do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego ekspertyzę, jednak tego nie zrobili. Teraz przeprowadzone zostanie administracyjne postępowanie egzekucyjne.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przyznał karę w wysokości 20 tys. zł (po 10 tys. zł dla każdego z właścicieli) grzywny za zburzenie ściany poddasza kamienicy przy ul. Stolarskiej 2.

Do końca stycznia współwłaściciele kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 mieli dostarczyć do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego ekspertyzę stanu technicznego budynku, a także zostali zobowiązani do przeprowadzenia niezbędnych napraw instalacji wodociągowej, tego jednak nie zrobili.

Ekspertyza zostanie przeprowadzona teraz na koszt właścicieli kamienicy. Ogłoszony został przetarg na przeprowadzenie kontroli stanu technicznego nieruchomości.

Pełnomocnik właścicieli przysłał do nas pismo, w którym wyjaśniał, że powodem braku ekspertyzy był brak możliwości wejścia do lokali. W ocenie wojewody to wyjaśnienie jest niewiarygodne, zwłaszcza, że wojewoda deklarował gotowość do mediacji, jeżeli doszłoby do takiej sytuacji - wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.


Komentarze (2)

19-02-2013 12:02:13
Joa
Zdecydowanie za mało i za późno. Wszystkie możliwe instytucje powiiny ich nękać.
19-02-2013 06:13:16
Negatyw
I tak za mało. Już dawno powinni siedzieć.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: