Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na gwiazdkę zrobimy zakupy w Poznań City Center, a przy Moście Dworcowym wsiądziemy do PKS - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na gwiazdkę zrobimy zakupy w Poznań City Center, a przy Moście Dworcowym wsiądziemy do PKS
19-02-2013 00:23   Janusz Ludwiczak
Na początku marca zawiśnie wiecha nad budowanym centrum handlowym Poznań City Center, które powstaje tuż obok kolejowego Dworca Głównego. Natomiast do końca roku autobusy PKS przeniosą się ze starego dworca przy zbiegu ul. Matyi i Wierzbięcice, do nowego terminala, który powstaje przy Moście Dworcowym.

W pierwszych dniach marca zawiśnie wiecha nad budowanym centrum handlowym Poznań City Center w sąsiedztwie kolejowego Dworca Głównego.

Nad doprowadzeniem okazałego budynku do stanu surowego otwartego pod dachem uwija się każdego dnia około tysiąca pracowników z ponad dwudziestu firm podwykonawczych. Większa część budynku jest już przykryta dachem. Kilka dni temu zakończono szklenie charakterystycznej , ażurowej części dachu budynku.
Wiecha, wieńcząca tradycyjnie tak ważny etap budowy powinna zawisnąć na początku marca. Wewnątrz budynku sukcesywnie stawiane są ścianki działowe, trwa zakładanie instalacji, lada moment powinien rozpocząć się montaż ogrzewania, systemu wentylacji i klimatyzacji. Trwają przygotowania do wylania posadzek. Pierwsi najemcy , do lokali w stanie developerskim powinni wprowadzić się na przełomie czerwca i lipca br.
- wyjaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik prasowy węgierskiego inwestora, firmy TriGranit Development Corporation.

W powstającym Poznań City Center przyszli najemcy zarezerwowali już 70% powierzchni. Wiadomo, że w przydworcowym centrum handlowym będą mieścić się m.in. hipermarket sieci Piotr i Paweł, sklepy odzieżowe takich marek jak H&M, Reserved, Terranova, House, Cropp, TK Maxx, Cubus, obuwnicze - CCC i Deichmann. W Poznań City Center powstanie również sklep z RTV i AGD sieci Saturn, a także restauracje i punkty gastronomiczne - KFC, Burger King, Mc Donald's. W sumie działać będzie tutaj ponad 250 sklepów i punktów usługowych.

Do dyspozycji gości będzie parking na ponad 1500 samochodów, który powstaje nad peronami 1, 2 i 3. Równocześnie wraz z budową Poznań City Center i Zintegrowanego Centrum Komunikacyjna trwa przebudowa ulicy Matyi i budowa dróg dojazdowych.

W peronach zamontowane są już wszystkie słupy fundamentowe, większa część konstrukcji parkingu budowanego z blisko 3 tys. prefabrykowanych elementów jest gotowa. Do końca marca będę montowane instalacje oraz oświetlenie nad peronami. Wraz z pracami przy budowie Poznań City Center trwa budowa dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Prace prowadzone są od listopada zeszłego roku i na razie koncentrują się na budowie przejścia podziemnego i muru oporowego, dzięki któremu będzie można w tym miejscu postawić nowy przystanek tramwajowy. W ramach tej inwestycji powstanie ok, 2,5 km nowych dróg, nowe skrzyżowanie ulic Towarowej, Matyi i Przemysłowej, zbudowany zostanie Parking Rowerowy i ścieżki rowerowe, przejście podziemne dla pieszych i rowerzystów, drogi dojazdowe do dworca PKS, galerii handlowej i na parking. W najbliższych dniach inwestor złoży drugi wniosek o pozwolenie na kolejny etap budowy dróg - objaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik inwestora, TriGranit.

Z Dworca Zachodniego i starego budynku Dworca Głównego na parking i do galerii handlowej Poznań City Center będziemy mogli przedostać się specjalną kładką, której budowa ma ruszyć wiosna.

Wiosną powinna ruszyć budowa kładki łączącej dwie części poznańskiego dworca kolejowego - Zachodni Dworzec PKP poprzez perony IV, V i VI z nową halą dworca Poznań Główny, parkingiem i galerią handlową. Kładka ma stanowić uzupełnienie istniejącego przejścia podziemnego, z peronami połączona zostanie schodami i windami, obsłuży przede wszystkim pasażerów wysiadających na nowym peronie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju i gości przyjeżdżających na Międzynarodowe Targi Poznańskie - dodaje Przemysław Terlecki.

Otwarcie galerii handlowej Poznań City Center i nowego dworca PKS zaplanowano pod koniec roku.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

30

wrz

20:00
Rynek Łazarski
Premiera spektaklu "Nieproszeni" w wykonaniu Teatru Fuzja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: