Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gratowóz zbierał od mieszkańców stare komputery, zużyte suszarki i inne odpady - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gratowóz zbierał od mieszkańców stare komputery, zużyte suszarki i inne odpady
18-02-2013 01:06   Janusz Ludwiczak
Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych odwiedził w sobotę Łazarz. Mieszkańcy mogli bez żadnych konsekwencji zostawić w Gratowozie zużyty sprzęt AGD i RTV.

Po raz pierwszy w tym roku Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych zawitał w sobotę na Łazarz i Grunwald. Gratowóz najpierw pojawił się o godz. 11:20 przy ul. Kolejowej 37, a czterdzieści minut zaparkował przy skrzyżowaniu ulic Sczanieckiej i Jarochowskiego.

W Gratowozie możemy zostawić takie rzeczy jak stare pralki, lodówki, telewizory, żelazka, kuchenki mikrofalowe i innego rodzaju sprzęt elektryczny.

O gratowozie dowiedziałam się z oficjalnej strony internetowej. Jest to bardzo dobra akcja, która jest potrzebna. Do gratowozu przyniosłam dzisiaj dwie stare suszarki oraz żelazko - wyjaśnia Ewa Trynka.

Na stronie internetowej miasta sprawdziłem harmonogram. Mieszkam w pobliżu więc przyniosłem do gratowozu stare komputery. Nie chciałem wyrzucać ich na śmietnik, bo mają one dużo ołowiu i innych szkodliwych substancji. Gratowóz mógłby mieć jednak więcej punktów, bo tutaj na Sczanieckiej przyszedłem aż z Grottgera - powiedział Adam Kuchlasiński.

Z początkiem lipca ma wejść w życie tzw. "ustawa śmieciowa". Miasto Poznań ma przejąć pełną odpowiedzialność za gospodarowanie odpadami. O czym szerzej w artykule: Śmieciowa rewolucja.

W kilku punktach dzielnicy mają pojawić się m.in. cztery kolorowe pojemniki do segregacji śmieci - na papier, plastik i szkło. Bez zmian, co dwa miesiące na Łazarzu będzie pojawiać się również Gratowóz.

Zgodnie z Uchwałą Nr XLIV/679/VI/2013 Rady Miasta Poznania z dnia 8 stycznia 2013 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Poznania, Gratowóz będzie jeździł w drugim półroczu 2013 roku. Harmonogram zostanie udostępniony przed końcem pierwszego półrocza - wyjaśnia Aleksandra Wiertelak z Zakładu Zagospodarowania Odpadów.

Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych pojawi się na Łazarzu i Grunwaldzie ponownie 20 kwietnia. Natomiast od poniedziałku do soboty zużyty sprzęt RTV i AGD, a także farby, rozpuszczalniki, przeterminowane leki, oleje, zaolejone szmaty, opakowania po substancjach niebezpiecznych, opony, gruz czy materiały zawierające azbest można pozostawić na na Gratowisku, czyli punkcie gromadzenia odpadów problemowych. Znajduje się on m.in. na Dębcu, przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. nr 284 (przy byłym stadionie Lecha). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00 (telefon 061-833 22 12). Gratowisko działa także przy ul. Wrzesińskiej 12 na os. Warszawskim oraz w Suchym Lesie przy składowisku odpadów komunalnych.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: