Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad sto kobiet i trzech mężczyzn zatańczyło na dworcu przeciwko przemocy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad sto kobiet i trzech mężczyzn zatańczyło na dworcu przeciwko przemocy
17-02-2013 01:08   Janusz Ludwiczak
W czwartek punktualnie o godz. 15 w holu starego dworca ponad sto kobiet i trzech mężczyzn zatańczyło w ramach ogólnoświatowej akcji "One Bilion Rising", by wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy.

Akcja, która odbywa się na całym świecie ma na celu zwrócić uwagę na przemoc wobec kobiet. Pojawił się pomysł, by właśnie przez taniec wyrazić swój sprzeciw. Happening odbył się o tej samej godzinie w jeszcze innych 25 polskich miastach, a także w wielu krajach europejskich oraz m.in. w Australii, USA czy Indiach. Cieszymy się, że do udziału w akcji udało się namówić również kilku panów i nas wspierają - powiedziała Ewa Walkowiak, autorka choreografii.

Jak tekst piosenki mówi "Przerwać łańcuch milczenia". Poprzez taniec chciałyśmy powiedzieć o przemocy wobec koniec. Tak naprawdę winni są sąsiedzi, rodzinna, wszyscy ci, którzy nie reagują na przemoc domową. Piosenka mówi, że kobiety same decydują, posiadają wartość , są bardzo dobrze wykształcone i są energetyczne. Nikt nie ma prawa naruszać tej granicy, jeżeli my sobie tego nie życzymy - wskazuje Aleksandra Sołtysiak-Łuczak, Stowarzyszenie Kobiet Konsola.

Postanowiłem wziąć udział z tego względu, że nie tylko kobiety powinny wyrażać swój protest, w tym powinni brać udział także mężczyźni. Ta przemoc wobec kobiet też dotyczy mężczyzn. Ćwiczyliśmy trzy tygodnie, spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu. Zamierzam brać udział w podobnych akcjach - wyjaśnia Piotr Tonder, który jako jeden z nielicznych mężczyzn zatańczył razem z paniami.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: