Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Grobelny odwiedził siedzibę ZTM i pytał o punktualność komunikacji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Grobelny odwiedził siedzibę ZTM i pytał o punktualność komunikacji
12-02-2013 01:28   Janusz Ludwiczak
Prezydent Poznania wybrał się w poniedziałek do siedziby Zarządu Transportu Miejskiego przy ul. Matejki, by sprawdzić jak ma się poznańska komunikacja. Ryszard Grobelny pytał m.in. o punktualność tramwajów i autobusów oraz sprzedaż biletów.

Ta punktualność w 2012 roku w stosunku do 2011 roku się poprawiła czy pogorszyła? - pytał prezydent Ryszard Grobelny urzędników Zarządu Transportu Miejskiego.

Zdecydowanie się pogorszyła. Rozkład jazdy to jest bardzo dynamiczna sprawa. Wpływ na nią mają na przykład imprezy targowe czy awarie zwrotnic. Jest sporo tych zakłóceń, a jedno wydarzenie na placu Wolności może spowodować, że korek będzie sięgał aż do ulicy Kórnickiej. Generalnie w 2012 roku nastąpiło pogorszenie punktualności w stosunku do 2011. Na to jednak mają wpływ również inwestycje, które są prowadzone - wyjaśniał Rafał Kupś, p.o. dyrektora ZTM.

Przebudowa ulicy Bukowskiej okazała się strzałem w dziesiątkę. Teraz przepustowość jest bardzo dobra, punktualność sięga 90 procent - przekonywał prezydenta Rafał Kupś, ZTM.

Według ZTM od września 2012 razem z wprowadzeniem zimowego rozkładu jazdy skrócono rozkładowe czasy przejazdów linii autobusowych kursujących ulicą Bukowską. Skrócił się więc czas jazdy, a także poprawiła punktualność linii w ciągu ul. Bukowskiej (dla linii nr 48, 59 i 77 z około 50% na ponad 70%).

Niebawem ZTM uruchomi system PEKA, czyli Poznańską Elektroniczną Kartę Aglomeracyjną, o czym szerzej w artykule: Za rok PEKA ułatwi życie poznaniakom. W siedzibie ZTM przy ul. Matejki 59 stoi już maszyna, która w ciągu godziny będzie mogła wyprodukować ponad 500 kart.

Decyzją ZTM od 1 marca tramwaje linii nocnej N21 będą dojeżdżać na Rataje. Urzędnicy, którzy decydują o funkcjonowaniu miejskiej komunikacji uspokajają, że nie jest planowane zawieszenie funkcjonowania linii nr 77. ZTM nie zdradza na razie, czy zmieni się trasa tego autobusu.

W czerwcu powinna również zostać uruchomiona przedłużona trasa PeSTki do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej.

Po uruchomieniu trasy skierowane zostaną nią linie nr 12 (Os. Sobieskiego – Starołęka), nr 14 (Os. Sobieskiego – Górczyn) oraz nr 26 (Os. Sobieskiego – Dworzec Zachodni). Skróceniu ulegnie czas dojazdu do dworca nie tylko z północy Poznania, ale także od wschodu. Równocześnie odciążony zostanie węzeł na moście Teatralnym - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

Obecnie ZTM znów nie ma swojego oficjalnego dyrektora, o czym pisaliśmy tydzień temu w artykule: Łukasz Domański nie będzie już dyrektorem ZTM.

W czwartek ogłoszony został konkurs na nowego dyrektora ZTM. Kandydat będzie musiał mieć wykształcenie wyższe, minimum pięcioletni staż pracy - w tym dwuletnie doświadczenie w kierowaniu zespołem oraz co najmniej trzyletnie doświadczenie w obszarze transportu, a także znajomość regulacji prawnych związanych z: funkcjonowaniem samorządu gminnego, finansami publicznymi, zamówieniami publicznymi, prawem pracy, ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, ustawy Prawo przewozowe oraz wysoki poziom umiejętności zarządczych i umiejętność strategicznego myślenia i planowania działań.
Przyszły dyrektor ZTM powinien znać również dobrze język angielski lub niemiecki. Mile widziane jest również ukończenie studiów podyplomowych z zakresu organizacji i zarządzania lub merytorycznie związanych z transportem.

Nowy dyrektor ZTM będzie musiał m.in. realizować budżet miasta w zakresie finansowania zadań dot. transportu, monitoringu przepływu środków finansowych i właściwego doboru instrumentów finansowania przedsięwzięć transportowych, kreować politykę zrównoważonego rozwoju systemu transportu miasta i aglomeracji poznańskiej czy też sterować procesami integracji transportu zbiorowego w systemie transportowym miasta.

ZOBACZ TAKŻE: Prezentacja ZTM {POBIERZ}


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: