Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remontują nawierzchnię płyty Rynku Łazarskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remontują nawierzchnię płyty Rynku Łazarskiego
07-02-2013 01:34   Janusz Ludwiczak
Do końca tygodnia zakończy się remont nawierzchni tzw. "dużej płyty targowiska" Rynku Łazarskiego.

Jak już informowaliśmy w połowie lipca zeszłego roku jesienią miał rozpocząć się remont nawierzchni tzw. "dużej płyty targowiska". W końcu inwestycja ta jest realizowana. Do soboty powinny zakończyć się prace związane z usuwaniem starej nawierzchni i układaniem nowej kostki typu "pozbruk".

Targowiska Sp. z o.o. w Poznaniu informuje, iż na przestrzeni miesięcy września i października b.r. zamierza przeprowadzić remont nawierzchni tzw. dużej płyty targowiska Rynek Łazarski. W trakcie remontu zostaną uzupełnione wszelkie ubytki betonowej nawierzchni między straganami a od strony ciągu pawilonów handlowych zostanie ułożona kostka betonowa - mówiła w lipcu Agata Plich, specjalista ds. eksploatacji i marketingu Targowiska Sp. z o.o.

Nie wiadomo kiedy przeprowadzony zostanie remont całej nawierzchni płyty targowiska i kiedy wymienione zostaną stare i zniszczone stragany, a Rynek Łazarski będzie przypominać wyglądem chociażby Plac Wielkopolski.

Jak powiedziała nam Danuta Wiza, dyrektor Pionu Rozwoju i Eksploatacji spółka Targowiska chciałby starać się o środki na to zadanie w ramach programu rewitalizacji

Komentarze (6)

16-02-2013 12:19:01
Slawek
Nie mam nadziei że łazarscy radni zabiorą głos. Samo dojście na ten rynek to zgroza bo trzeba na Dmowskiego i Lejku na wysokości Lodowej chodzić po jezdni bo: zamiast skwerka zieleni zrobili betonowy parking" http://lazarz.pl/?id=2&nr=2026 RO pomimo tego, że uczestniczyła w konsultacjach do tej pory nie wyjaśniła czym ten Lejek jest. Jeżeli parkingiem to po co wykorzystano taką świetną kostkę, jeżeli chodnikiem to dlaczego nie ma 1,5 metra dla pieszego, pasów by wydostać się z niego na Głogowską. Jedynie Pan Wośkowiak cieszył się, że nie ma fontanny i ławek bo był problem z menelami...Teraz gdy lejek prawie wygrał konkurs na najbardziej zasrane miejsce to ławki wróciły...Jedno z miejsc, które mogłoby być wizytówką łazarza jest totalnie zdewastowane przez auta, gdyż tylko o wygodę kierowców władze tego miasta potrafią zadbać. Najlepsza jest odpowiedź SM na moje monity: mamy problem z interpretacja znaków i nie wiemy czy znak zatrzymywania się i postoju, stanie na przejściu to aby na pewno wykroczenie, brak słów. Ten remontowany fragment został zniszczony przez samochody targujących i niedługo znów będzie przypominał kretowisko. Mi osobiście marzy się powrót do czasów, gdzie stragany były mobilne i chowane tak by rynek mógł pełnić inne funkcje.
15-02-2013 22:58:42
Bazyli
Ten remont fragmentu - to śmiech i kpina! Od 3 lat mieszkańcom Łazarza i klientom targowiska obiecywano gruntowny remont rynku. Spodziewać by się można, że najpierw totalnie zniszczone stragany (z plandekami - girlandami - zwisającymi ścinkami jakiś starych materiałów i byle czego) zostaną usunięte, CAŁA POWIERZCHNIA wyrównana i ubita (o rozsądnej porze roku, a nie w czasie mrozów i roztopów jak obecnie) i ułożony postbruk na całej powierzchni. Jak już remontować = to remontować a nie sztukować i robić byle jak. Tanie mięso psy jedzą - jak mówi przysłowie. I ten "remont" będzie więcej kosztować spółkę Targowiska, bo za rok-dwa będzie całość do powtórki. A rynek jak wyglądał - tak wygląda! Dziś byłam na rynku i woda kapała mi na głowę, szybko uciekałam, widząc plandeki nabrzmiałe "bombami z wody". Do tego zauważyłam, fragmenty powycinanej starej płyty targowiska, którą łatać będą kawałkami betonu??? To dopiero bzura. Przed każdym marketem lepiej wygląda powierzchnia parkingu dla samochodów, niż płyta rynku po której chodzą klienci na Łazarzu. Stan nawierzchni jest ZAGROŻENIEM DLA BEZPIECZEŃSTWA KLIENTÓW (często ludzi starszych i niepełnosprawnych). Poza tym wydaje mi się, że Targowiska wcale nie są takie biedne, dochody z rynku muszą mieć całkiem spore. Ceny towarów tu sprzedawanych wcale nie są takie tanie, a opłaty za stragany są spore, jak twierdzą sprzedający. WSTYD, ŻE W DOBIE KONKURENCJI NIE DBA SIĘ O KLIENTA. Uważam, że łazarscy radni powinni w tej sprawie zabrać głos i wpłynąć na poprawę wyglądu tego miejsca i jego bezpieczeństwo!!!
08-02-2013 13:48:01
JS
@morlock nie jestem fachowcem i być może się wygłupiam ale na zdrowy rozum - przed świętami (mróz, śnieg) zdejmowali popękany asfalt i ubijali podsypkę. Całość leżała sobie zmrożona przez pierwszą połowę stycznia. Przyszła odwilż, wszystko zaczęło "pływać" i to rozpaćkane błocko podsypano kolejną warstwą i na to kładzie się pozbruk. Nie kojarzę Twojego postu dot. lejka ale obawiam się, że efekt może być zbliżony do wspomnianej przeze mnie ul. Berwińskiego, gdzie podobnie kładziony pozbruk tworzy w tej chwili po opadach obraz nędzy i rozpaczy. Co do "baldachimów" w 100% zgoda - totalne nieporozumienie. Ja do tego walę głową w zakończenia tych nieszczęsnych daszków a koszykarzem nie jestem - mam 185 cm wzrostu ;)
08-02-2013 13:03:52
morlock
Nie są problemem nierówne chodniki (te nawet pomagają normalnym klientom) ale obecnie użytkowane "baldachimy" zbierające wodę, dziurawe badziewie wylewające w prost do toreb kupujących deszczówkę i stopniały śnieg. @JS oczywiście jesteś fachowcem w branży brukarskiej ale proponuję ostrożność w wyrażaniu technicznych opinii. Ja tak wygłupiłem się gdy Aquanet rozrył "Lejek łazarski" na wysokości skweru. P.Janusz świadkiem. Ps.A tak Bogiem a prawdą wolałbym zasieki z drutu kolczastego w celu zapobiegania przenikaniu niecywilizowanego elementu na teren łazarski.
07-02-2013 11:20:59
JS
I ciekawe czy p. Wiza wytłumaczy, dlaczego w czasie największego ruchu, w czasie opadów śniegu, tuż przed Świętami rozpieprzono nawierzchnię i klienci musieli przez ponad miesiąc chodzić po błocie. Dlaczego robi się to w zimie? Dlaczego przy tym jest taki bałagan? Dlaczego kioski wzdłuż remontowanego kawałka pozbawione były dojścia dla klientów? Co to za firma, która do położenia paru metrów obrzydliwego pozbruku robi rozgardiasz na pół rynku przez prawie dwa miesiące! I jaka jest gwarancja na układaną powierzchnię - bo patrząc jak to jest robione mogę postawić każde pieniądze, że na jesieni wszystko się pozapada i będą gigantyczne kałuże. Tak jak na wyremontowanej czyt. wyłożonej pozbrukiem części Berwińskiego, gdzie kałuża goni kałużę i dzieciaki z SP26 brodzą w błocie po każdym deszczu.
07-02-2013 08:56:48
Fink
Super, tylko... Czemu znowu ten skichany pozbruk?! Nie można położyć czegoś, co będzie estetyczne? Choć raz?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: