Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci uczyli seniorów bezpiecznych zachowań - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci uczyli seniorów bezpiecznych zachowań
29-01-2013 00:31   redakcja, Komenda Miejska Policji w Poznaniu
W piątek w siedzibie Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga 2 policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji przygotowały dla seniorów konferencję "Bezpieczni Seniorzy nie tylko od święta". W trakcie spotkania przedstawione zostały praktyczne informacje jak seniorzy powinni dbać o swoje bezpieczeństwo osobiste w miejscach publicznych oraz w domu i na rynku usług. Uczestnicy konferencji mogli również zwiedzić zabytkowy i odrestaurowany budynek Komendy Miejskiej Policji oraz zapoznać się z pracą funkcjonariuszy.

W trakcie konferencji asp. sztab. Joanna Kęcińska oraz asp. Małgorzata Trzybińska omówiły zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa osobistego seniorów, metody działania kieszonkowców, oszustów oraz nieuczciwe techniki manipulacyjne towarzyszące sprzedaży.

Z naszego doświadczenia wynika, iż osoby starsze, często padają ofiarą różnych przestępstw. Sami seniorzy podkreślali, że ich bezpieczeństwo osobiste jest dla nich sprawą ważną. Dlatego też celem konferencji było także zapoznanie seniorów z praktycznymi aspektami przestrzegania zasad bezpieczeństwa, co naszym zdaniem w znaczny sposób ogranicza sytuacje ryzykowne w których osoby starsze mogą stać się ofiarami - wyjaśnia asp. sztab. Joanna Kęcińska z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Spotkanie uświetnił występ zespołu "Zakręcone Babki". Seniorzy zwiedzili też zabytkowy budynek Komendy Miejskiej Policji oraz zapoznali się z pracą policjantów z Wydziału Sztab Policji oraz Techniki Kryminalistycznej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali poradniki "Seniorzy bezpieczeństwo osobiste oraz pierwsza pomoc" stanowiące kompendium wiedzy prewencyjnej oraz gadżety prewencyjne.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: