Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hipolit Cegielski zostanie patronem nowego dworca kolejowego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hipolit Cegielski zostanie patronem nowego dworca kolejowego?
18-01-2013 17:54   Janusz Ludwiczak
Marian Król, prezes Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego proponuje, by nowy dworzec kolejowy otrzymał imię wybitnego poznaniaka, przemysłowca, działacza społecznego, polityka, dziennikarza i filologa.

Pod koniec maja zeszłego roku Prezydent RP Bronisław Komorowski otworzył nowy dworzec kolejowy, który został zbudowany w ciągu dziewięciu miesięcy.

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego proponuje, by dworzec ten otrzymał imię Hipolita Cegielskiego - wybitnego poznaniaka, przemysłowca, działacza społecznego, polityka, dziennikarza i filologa.

Według Mariana Króla, prezesa Towarzystwa, Hipolit Cegielski to ważna postać dla Poznania, która ma związek z kolejnictwem. To właśnie w jego fabryce powstawały najpierw parowozy, a obecnie lokomotywy i wagony kolejowe.

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego wysłało już do PKP pismo z propozycją nadania nowemu dworcu patrona, które miałoby się odbyć w ogłoszonym przez Sejm Roku Hipolita Cegielskiego. 6 stycznia minęła 200. rocznica urodzin Hipolita Cegielskiego.

Gdyby nowy Poznań Główny otrzymał imię Hipolita Cegielskiego byłby to pierwszy dworzec w Polsce, któremu nadano by imię. Niedawno pojawiały się również propozycje, by nowy dworzec kolejowy został nazwany imieniem słynnego podróżnika Kazimierza Nowaka lub kompozytora i pianisty jazzowego Krzysztofa Komedy.


Komentarze (2)

21-01-2013 12:27:41
mamik
Głupi pomysł. Za chwilę będziemy mieli Dworzec Centralny im. Braci Kaczyńskich, Dworzec Zachodni im. Jana Pawła II, Dworzec PKS im. Bohaterów Katastrofy Smoleńskiej. Cegielski ma swoją ulicę, ma swój pomnik na przeciwko Kupca Poznańskiego. Ma też zakłady swojego imienia, a także przystanek tramwajowy HCP. Wystarczy.
18-01-2013 18:11:20
De.
Z tym kolejowym betonem to będą ciężkie rozmowy.
Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

Park Manitiusa
Piknik z Akademią Judo z okazji 10-lecia
W programie: Mistrzostwa Polski w pokazach judo, pokazy kendo, karate i aikido, paintball, dmuchany tor przeszkód, zabawy, konkursy, malowanie twarzy
<

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Odpust parafialny

17

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Żniwna dziewczyna” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". W programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do lata i żniw – z

20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: