Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarski Omnibus 2008 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarski Omnibus 2008
09-07-2008 16:40   Janusz Ludwiczak
Podczas kolejnej edycji "Łazarskiego Omnibusa" z okazji XIX Dni Łazarza młodzi uczestnicy musieli wykonać z masy solnej makietę pomnika ks.dr Czesława Piotrowskiego, zaprojektować logo 20 Dni Łazarza oraz wykazać się wiedzą topograficzną Łaza

"Łazarski Omnibus" - turniej wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów odbywa się co roku z okazji Dni Łazarza. W tym roku udział w rozgrywkach wzięło czternaście trzyosobowych drużyn z pięciu łazarskich szkół (szkoły podstawowe nr 9, 26 i 69 oraz gimnazja nr 51 i 53).

Uczestnicy musieli zmierzyć się z jedenastoma zadaniami dotyczącymi Łazarza oraz znajomości postaci ks. dr Czesława Piotrowskiego. I tak na drużyny czekały krzyżówka, przygotowanie projektu logo przyszłorocznych, jubileuszowych 20 Dni Łazarza, narysować szkic Parku Wilsona, ze wszystkimi istotnymi elementami czy rozpoznać ze zdjęć lokalizację pomników i tablic pamiątkowych. Na uczestników czekał też quiz z pytań na temat dzielnicowych szkół.

Zwycięzcą "Łazarskiego Omnibusa 2008" została drużyna C (w składzie: Marta Grzelak, Anna Kucharska oraz Natalia Chiwrot) ze Szkoły Podstawowej nr 26 zdobywając 93 punkty. Na drugim miejscu znalazła się drużyna D ze Szkoły podstawowej nr 26. Kolejne miejsca zajęły drużyny ze "dziewiątki" i SP 69. Tym razem podstawówki zdetronizowały zwycięzców pięciu poprzednich edycji, czyli drużyny z Gimnazjum nr 51.


R E K L A M A

Fot: Wojciech Wysocki

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

23

paź

do 25-10-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Pol-Eco System - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

24

paź

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert z okazji 169. urodzin Fryderyka Chopina

26

paź

do 27-10-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

paź

do 28-10-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show
Hobby - spotkania ludzi z pasją
Aqua&ZOO - Salon Zoologiczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: