Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarski Omnibus 2008 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarski Omnibus 2008
09-07-2008 16:40   Janusz Ludwiczak
Podczas kolejnej edycji "Łazarskiego Omnibusa" z okazji XIX Dni Łazarza młodzi uczestnicy musieli wykonać z masy solnej makietę pomnika ks.dr Czesława Piotrowskiego, zaprojektować logo 20 Dni Łazarza oraz wykazać się wiedzą topograficzną Łaza

"Łazarski Omnibus" - turniej wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów odbywa się co roku z okazji Dni Łazarza. W tym roku udział w rozgrywkach wzięło czternaście trzyosobowych drużyn z pięciu łazarskich szkół (szkoły podstawowe nr 9, 26 i 69 oraz gimnazja nr 51 i 53).

Uczestnicy musieli zmierzyć się z jedenastoma zadaniami dotyczącymi Łazarza oraz znajomości postaci ks. dr Czesława Piotrowskiego. I tak na drużyny czekały krzyżówka, przygotowanie projektu logo przyszłorocznych, jubileuszowych 20 Dni Łazarza, narysować szkic Parku Wilsona, ze wszystkimi istotnymi elementami czy rozpoznać ze zdjęć lokalizację pomników i tablic pamiątkowych. Na uczestników czekał też quiz z pytań na temat dzielnicowych szkół.

Zwycięzcą "Łazarskiego Omnibusa 2008" została drużyna C (w składzie: Marta Grzelak, Anna Kucharska oraz Natalia Chiwrot) ze Szkoły Podstawowej nr 26 zdobywając 93 punkty. Na drugim miejscu znalazła się drużyna D ze Szkoły podstawowej nr 26. Kolejne miejsca zajęły drużyny ze "dziewiątki" i SP 69. Tym razem podstawówki zdetronizowały zwycięzców pięciu poprzednich edycji, czyli drużyny z Gimnazjum nr 51.


R E K L A M A

Fot: Wojciech Wysocki

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: