Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarski Omnibus 2008 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarski Omnibus 2008
09-07-2008 16:40   Janusz Ludwiczak
Podczas kolejnej edycji "Łazarskiego Omnibusa" z okazji XIX Dni Łazarza młodzi uczestnicy musieli wykonać z masy solnej makietę pomnika ks.dr Czesława Piotrowskiego, zaprojektować logo 20 Dni Łazarza oraz wykazać się wiedzą topograficzną Łaza

"Łazarski Omnibus" - turniej wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów odbywa się co roku z okazji Dni Łazarza. W tym roku udział w rozgrywkach wzięło czternaście trzyosobowych drużyn z pięciu łazarskich szkół (szkoły podstawowe nr 9, 26 i 69 oraz gimnazja nr 51 i 53).

Uczestnicy musieli zmierzyć się z jedenastoma zadaniami dotyczącymi Łazarza oraz znajomości postaci ks. dr Czesława Piotrowskiego. I tak na drużyny czekały krzyżówka, przygotowanie projektu logo przyszłorocznych, jubileuszowych 20 Dni Łazarza, narysować szkic Parku Wilsona, ze wszystkimi istotnymi elementami czy rozpoznać ze zdjęć lokalizację pomników i tablic pamiątkowych. Na uczestników czekał też quiz z pytań na temat dzielnicowych szkół.

Zwycięzcą "Łazarskiego Omnibusa 2008" została drużyna C (w składzie: Marta Grzelak, Anna Kucharska oraz Natalia Chiwrot) ze Szkoły Podstawowej nr 26 zdobywając 93 punkty. Na drugim miejscu znalazła się drużyna D ze Szkoły podstawowej nr 26. Kolejne miejsca zajęły drużyny ze "dziewiątki" i SP 69. Tym razem podstawówki zdetronizowały zwycięzców pięciu poprzednich edycji, czyli drużyny z Gimnazjum nr 51.


Fot: Wojciech Wysocki

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

gru

17:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XLII sesja (uroczysta) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

13

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy "Gry wojenne" Włodzimierza Pawlaka

14

gru

Rynek Łazarski
Kiermasz ozdób świątecznych
Pierniki i muzyka - zaprasza Szkoła Podstawowa nr 9
w godz. 11:00-13:00

19:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Harcerze z Poznańskiej Czarnej Trzynastki w historii Miasta Poznania" - wernisaż wystawy

15

gru

do 16-12-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Ogólnopolska Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich
pawilon 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: