Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych odbyły się egzaminy wstępne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych odbyły się egzaminy wstępne
18-01-2013 15:55   redakcja, chor. Marcin Szubert
Po raz pierwszy w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych, która znajduje się przy zbiegu ulic Bukowskiej, Polnej i Marcelińskiej odbyły się egzaminy wstępne. W egzaminach wzięli udział żołnierze korpusu szeregowych zawodowych, którzy chcą rozpocząć kurs na pierwszy stopień podoficerski.

Żołnierze przybyli do stolicy Wielkopolski w poniedziałek. Całe przedsięwzięcie obejmowało trzydniowe wszechstronne egzaminy. W trakcie egzaminów kandydaci na kurs na pierwszy stopień podoficerski, przeszli wymagające postępowanie egzaminacyjne obejmujące trzy etapy

Pierwszy etap obejmował sprawdzian z wychowania fizycznego obejmujący weryfikację siły, szybkości i zwinności kandydatów. W ramach drugiego etapu przeprowadzono testy i sprawdziany z wiedzy teoretycznej i praktycznej. Etap zawierał część pisemną – test oraz część praktyczną obejmującą strzelanie oraz normy z wyszkolenia ogniowego, taktycznego, chemicznego, medycznego i sprawdziany praktyczne z regulaminów. Ostatni etap stanowiła rozmowa kwalifikacyjna.

Do egzaminów stanęło 431 starszych szeregowych i szeregowych w tym 9 kobiet z Wojsk Lądowych, Wojsk Specjalnych, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Dowództwa Garnizonu Warszawa. W pierwszym dniu egzaminowani szeregowi zaliczyli test pisemny a następnie podzieleni na 15 grup szkoleniowych według planu wzięli udział w pozostałych egzaminach.

Egzaminy były wymagające i od rozpoczęcia można było zauważyć, którzy z przybyłych na egzaminy kandydatów przygotowywali się do tego ważnego sprawdzianu, poświęcili czas na samodzielny rozwój oraz inwestowali w swoją wiedzę i wykształcenie.

Egzaminu wstępnego do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych nie można zaliczyć z marszu, jak mawiają żołnierze, czyli bez gruntownego przygotowania – mówił w trakcie egzaminów st. chor. sztab. Marek Kajko, komendant poznańskiej Szkoły Podoficerskiej.

Egzaminy z ramienia Dowódcy Wojsk Lądowych nadzorowali – płk Zbigniew Błażewicz – Szef Oddziału Szkolnictwa Wojskowego, st. szer. Jacek Cichymąż zaufania korpusu szeregowych zawodowych Wojsk Lądowych oraz przedstawiciele jednostek wojskowych z całego kraju.

Celem egzaminu wstępnego było wyłonienie najlepszych kandydatów na kurs podoficerski w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. Z każdego etapu słuchacz otrzymywał punkty – maksymalnie można było zdobyć 250 punktów. Ilość zdobytych przez szeregowych punktów dawała określoną pozycję na liście rankingowej kandydatów do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

Z grupy 431 żołnierzy, którzy zameldowali się na egzaminy do Szkoły Podoficerskiej dostali się najlepsi i najwytrwalsi. Pozostali osobiście mogli zweryfikować swoje braki i w przyszłości lepiej przygotować się do egzaminów. Żołnierze, którzy pozytywnie przebrnęli przez sito egzaminacyjne w lutym rozpoczną intensywne szkolenie podoficerskie.

Natomiast w piątek, na cotygodniowej zbiórce Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych powitano nowoprzybyłych żołnierzy oraz wręczono awanse na kolejne stopnie wojskowe.

Komendant Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych – st. chor. sztab. Marek Kajko wręczył akty mianowania na kolejne stopnie wojskowe: młodszego chorążego, starszego sierżanta i sierżanta.


Komentarze (1)

18-01-2013 16:39:22
tonny
a pan z "10" na koszulce zdał?? ;-)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

15:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Świąteczna Eka" - międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Zimowa przygoda"w wykonaniu Teatru Krokodyl. Spektakl bedzie tłumaczony na język migowy

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: