Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rynku Łazarskim pojawiła się kostka brukowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rynku Łazarskim pojawiła się kostka brukowa
17-01-2013 14:27   Janusz Ludwiczak
Pod koniec września zeszłego roku miał rozpocząć się remont Rynku Łazarskiego. Dopiero na początku stycznia przeprowadzony został remont nawierzchni tzw. "dużej płyty targowiska".

Jesienią rozpocząć miał się remont nawierzchni Rynku Łazarskiego, tzw. "dużej płyty targowiska".

Targowiska Sp. z o.o. w Poznaniu informuje, iż na przestrzeni miesięcy września i października b.r. zamierza przeprowadzić remont nawierzchni tzw. dużej płyty targowiska Rynek Łazarski. W trakcie remontu zostaną uzupełnione wszelkie ubytki betonowej nawierzchni między straganami a od strony ciągu pawilonów handlowych zostanie ułożona kostka betonowa - mówiła w lipcu Agata Plich, specjalista ds. eksploatacji i marketingu Targowiska Sp. z o.o.

Inwestycja ta jednak opóźniła się.

Remont nawierzchni targowiska Rynek Łazarski objęty był procedurą zamówień publicznych, co spowodowało przesunięcie w czasie jego realizacji. Aktualnie przetarg został rozstrzygnięty, wykonawcą prac jest firma P.U.H.”BUD-BRUK”. Termin realizacji do 15 stycznia 2013 r. – przy sprzyjających warunkach atmosferycznych - wyjaśnia Danuta Wiza, dyrektor Pionu Rozwoju i Eksploatacji spółki Targowiska.

Póki co łatwiej zakupy na Rynku Łazarskim mogą robić rodzice z wózkami i osoby niepełnosprawne, gdyż pomiędzy chodnikiem a płytą targowiska zbudowane zostały z kostki tzw. "pozbrukowej" pochylnie.

Nie wiadomo kiedy przeprowadzony zostanie remont całej nawierzchni płyty targowiska i kiedy wymienione zostaną stare i zniszczone stragany, a Rynek Łazarski będzie przypominać wyglądem chociażby Plac Wielkopolski.


R E K L A M A

Komentarze (10)

23-02-2013 21:02:56
Bazyli
Byłem dziś na zakupach na Rynku Łazarskim. Ta nowa kostka (w miejscach gdzie ją w ogóle położono - nie była odśnieżona, klienci szacownego targowiska ślizgali się idąc. Natomiast znacznie czymś gorszym są obecnie różne powycinane - na głębokość ok. 5-10 cm kawałki betonowej płyty o różnych wielkościach i kształtach, którą zamierzają łatać, ale na razie WYCIĘLI, NIE ZABEZPIECZYLI, A KLIENCI POTYKAJĄ SIĘ! UWAŻAJ KLIENCIE! BO JAK SAM NIE ZAUWAŻYSZ, TO WPADNIESZ, MOŻE SIĘ POTKNIESZ I PRZEWRÓCISZ (sam w piątek bym poleciał jak długi, wtedy żądałbym odszkodowania). Gdy się prowadzi tego rodzaju prace, to się TAŚMĄ ZABEZPIECZA NIEBEZPIECZNE MIEJSCA!!! Z niebezpiecznych miejsc - to też UWAŻAJ KLIENCIE RYNKU Ł. - gdy przejdziesz po pasach z "dużego" na "mały" rynek, to się władujesz od razu na miejsce gdzie od 2 lat są rozbite, posztukowane płytki chodnikowe! Zgłaszałem to rok temu do Straży Miejskiej, ci odpisali, że podali dalej do zarządcy targowiska i ZDM, a miejsce to wygląda gorzej! Tak więc REMONT RYNKU JEST "PO ŁEBKACH", byle napisano że się odbył. To będą zmarnowane pieniądze - takie "łatanie" zamiast remont całości.
19-01-2013 17:50:14
morlock
@Łazarzanin,@gość, @Baśka.Fakt, chyba zbyt jestem uczulony na negatywne posty dotyczące Rynku Łazarskiego więc przepraszam (szczególnie Baśkę która mogła mój post odebrać jako osobistą napaść,sorry!). Z kolei Łazarzaninie nie kocham zwierząt (by na zboka nie wyjść), nie lubię (by na Wietnamczyka czy innego Szwajcara...), tylko zwyczajnie posiadam (?) i jest mi kumplem ale nigdy nie idziemy tam gdzie żarcie na straganych leży. Toleruję jak Tropik wzajemnie ze znajomkami na spacerku "wymienia" faunę i florę z sierści tyle że NIGDY nie ma wstępu na Łazarek czy inne Jerzyce i sru. Pozdrawiam.
18-01-2013 20:36:31
Łazarzanin
no tej, ja żem wszedł raz na rynek z kejtrem i nie żebym był z tego specjalnie dumny, ale przyjaciel nie zsikał się ani się nie ze....... Łaził tak samo jak inni, tylko w tłumie zwinniej się przeciskał i szkody żadnej nie narobił. Jak w Italii, gdzie normalnie w restauracjach i sklepach psa można spotkać ;)
18-01-2013 18:39:14
gosc
@Morlock - a ja rozumiem trochę Baśkę. Byłem tam kilka razy ale wygląd i stan straganów nie jest zbyt zachęcający - to chyba nie jest jakiś wielki problem żeby to odświeżyć, mieszkamy w Polsce gdzie klimat nie jest zbyt sprzyjający - może lepsza byłaby hala?
18-01-2013 15:18:08
morlock
@Baśka. Ps2.Nie wiem o co Ci biega. Powiem może co mnie boli na R.Ł. Tak łatwiej. Np.To że wiara, szczególnie sobotami, miast przypinać rowerki do okolicznych słupów pcha się na chama bicyclami w cały ten tłok. Dziadki, babcie lub mamuchny WIEDZĄC że idą na rynkowe zakupy wpychają wózki z latoroślami w tenże sam, sobotni tłum ,sru, zrozumiem że z resztą rodziny nie dogadują się (chyba). Ale najgorsi to ci wszelkiego autoramentu,płci,rasy i pochodzenia wprowadzający między stragany swoje ukochane czterołape pupile. No LUUUDZIEE toż to SKLEP SPOŻYWCZY!!!! Tyle że bez zadaszenia. By chlewać kawę np. do Gruszeckiego z prosiakami na smyczy włazicie? By nie było Tropik dyszy mi nad ranieniem ale prędzej mnie szlag trafi niż pójdę z nim na "spacerek" po Łazarku. Czego i Tobie Basiu życzę.
18-01-2013 14:13:53
morlock
@Baśka Odebrałem Twój wcześniejszy post jako ewidentny atak na handlujących w Rynku Łazarskim oraz istnienie jako takiego. Jeśli wolisz inwektywy, bo tak odbieram to plucie (bo merytoryką nijak nazwać ostatniego posta Twojego nie można) to dziękuję za zaproszenie do trolligu, flamewara - po ludzku, pyskówy. Jak masz coś do Łazarka to pisz proszę konkretami. A jak nie wiesz co to trolling skorzystaj z wiki i czytająć swój ostatni post popatrz w lustereczko a na przyszłość nie zrzucaj na interlokutora swojej indolencji. Pozdrawiam. morlock
17-01-2013 18:46:07
Baśka
@morlock: brałeś coś czy trolujesz?
17-01-2013 18:30:11
morlock
@Baśka. Zawsze po "rewitalizacji" możesz machnąć sprayem jakieś przyjemne dla Twojego oka emoty na brezentach. Dla Twojej informacji: gdy w skutek silnych mrozów handlarze znikają z Łazarka ceny pyrów w okolicznych warzywniakach skaczą do 20% w górę. To pierwszy z brzegu przykład. Jeśli mierzi Cię widok to proponuję przeprowadzkę do apartamentowca. Np. Pelikan n/Wartą f-my Nickel. Są jeszcze wolne sutereny. Pozdrawiam i żegnam (mam nadzieję).
17-01-2013 17:10:54
Baśka
Jak długo jeszcze te stragany mają straszyć??? Nie dziwie się, że Biedronki powstają jak grzyby po deszczu i tam ludzie wolą robić zakupy.
17-01-2013 15:11:35
morlock
Szatę graficzną mam tam gdzie ma mnie podatkobiorca. Kupię potrzebne produkty nawet w sąsiedztwie gnojnika (i bez krygowania proszę postowicze, wiecie lepiej co to je ode mnie) byle najtaniej choć już nie najzdrowiej. A to że ,choć suchy, cement był kładziony pod przyszły bruk przy - minus pięciu stopniach Celcjusza w obecności (i indolencji) setek światków odwiedzających Rynek Łazarski to Pikuś, vonPikuś. Zaraz ceny warzyw (i tak już zbyt drogich) podskoczą do nieosiągalnych dla Łazarzan progów. Może martwię się na wyrost, obym był fałszywym prorokiem czego Wam i sobie życzę.Amen.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: