Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Wyspiańskiego wymieniono latarnie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Wyspiańskiego wymieniono latarnie
16-01-2013 00:53   Janusz Ludwiczak
Stare i zniszczone latarnie, pochodzące z 1929 roku, które znajdowały się po południowej stronie Wyspiańskiego zostały zastąpione nowymi słupami i lampami ulicznymi. Rada Osiedla Św. Łazarz od roku prosiła ZDM o naprawę przechylonych latarni.

Niedawno z ul. Sczanieckiej usunięto 26 latarni, które zostały zbudowane na PeWuKę. Uliczne lampy były już w bardzo złym stanie technicznym, ze słupów odpadały kawałki betonu. Więcej w artykule: Na Sczanieckiej usunięto latarnie zbudowane na PeWuKę - odpadały z nich kawałki betonu.

Rada Osiedla Św. Łazarz już rok temu prosiła Zarząd Dróg Miejskich o naprawdę przechylonych latarni na ulicy Wyspiańskiego. Jedna z nich, która znajdowała się przy skrzyżowaniu z ul. Drużbackiej mogła zawalić się na przejeżdżające samochody lub spacerujących przechodniów.

Kilkukrotnie pisaliśmy do Zarządu Dróg Miejskich. ZDM odpisał nam, że latarnie zostaną wymienione do końca lipca, ale tak się nie stało - powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

We wtorek po południowej stronie ulicy Wyspiańskiego montowane były nowe latarnie, będą one świecić teraz lepiej i jaśniej. Latarnie, które zostały usunięte zostały zamontowane podobnie jak na ul. Sczanieckiej na przełomie 1928 i 1929 roku, na Powszechną Wystawę Krajową.


Komentarze (3)

17-01-2013 16:51:42
morlock
Dodam może że Wyspiańskiego skutecznie zablokowano około 10ej w trakcie zmieniania meteogennych latarni (jak na Sczanieckiej). Koras, trąbienia, nerwówa na obocznych uliczkach ale nikt nic ne wi Havranki.
16-01-2013 13:29:58
Generał
do wolf: stare zabytkowe latarnie są bardzo ładne. Te usunięte były jednak badziewne. To, że miały prawie sto lat jeszcze o niczym nie świadczy
16-01-2013 10:43:04
wolf
ZDM kolejny raz zamiast wyremontować piękne, zabytkowe, stylowe latarnie umieszczone wśród zabytkowych budynków stawia blaszany badziew, który bardziej pasuje do osiedli poznańskich developerów, a nie w tak pięknej okolicy. Każdy chyba się zgodzi, że ZDM psuje wizerunek miasta i nie dba o estetykę w ogóle.
Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

Park Manitiusa
Piknik z Akademią Judo z okazji 10-lecia
W programie: Mistrzostwa Polski w pokazach judo, pokazy kendo, karate i aikido, paintball, dmuchany tor przeszkód, zabawy, konkursy, malowanie twarzy
<

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Odpust parafialny

17

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Żniwna dziewczyna” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". W programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do lata i żniw – z

20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: