Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą spacerować śladami dawnych tramwajów i odkrywać historię poznańskiej komunikacji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą spacerować śladami dawnych tramwajów i odkrywać historię poznańskiej komunikacji
11-01-2013 23:25   Janusz Ludwiczak
Którędy przebiegały najstarsze trasy tramwajowe i kiedy na ulice Poznania wyjechała pierwsza bimba tego będzie można dowiedzieć się podczas sobotniej wycieczki z przewodnikiem "Poznań na szynach".

Na wycieczkę śladami poznańskich tramwajów zapraszają w sobotę przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl. Spacer "Poznań po szynach" rozpocznie się o godz. 11:00 przed dawną zajezdnią przy ul. Gajowej. Podczas wycieczki będzie można poznać historię poznańskiej komunikacji szynowej, dowiedzieć się którędy przebiegały najstarsze trasy tramwajowe i posłuchać o tramwajach konnych i pierwszych tramwajach elektrycznych.

Spotykamy się przed bramą dawnej zajezdni przy Gajowej. Ulica ta od początku związana jest z historią poznańskiej komunikacji szynowej, zarówno kolejowej jak i tramwajowej. W trakcie wycieczki poznamy dzieje najstarszych tras tramwajowych w mieście, dzieje tramwajów konnych i pierwszych tramwajów elektrycznych oraz ich niecodzienne zadania, a także historię komunikacji kolejowej w centrum Poznania. Wycieczka zakończy się na Ostrowie Tumskim - powiedział Piotr Ciesielski z grupy przewodników PoPoznaniu.pl.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

do 19-01-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

19

sty

10:00
Łazarz
Górny Łazarz - spacer z przewodnikiem Michałem Knapowskim
Zbiórka przed Palmiarnią
Organizatorzy: Łazęga poznańska

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: