Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Szkole Podstawowej nr 77 zebrano prawie 4,5 tys. zł dla 10-letniego Dawida z Afryki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Szkole Podstawowej nr 77 zebrano prawie 4,5 tys. zł dla 10-letniego Dawida z Afryki
09-01-2013 14:34   Janusz Ludwiczak
W grudniu w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego odbył się koncert charytatywny połączony z kiermaszem świątecznym, z których dochód zostanie przeznaczony na "Adopcję Serca" - projekt, który ma na celu pomóc w nauce dzieciom z Afryki. W sumie udało się zebrać prawie 4,5 tys. zł. Dzięki zebranych funduszom uda się opłacić naukę i godne życie adoptowanego przez społeczność szkolną 10-letniego Dawida z Afryki.

W połowie grudnia w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego odbył się kiermasz świąteczny połączony z koncertem charytatywnym. Dzięki zebranym środkom uda się opłacić naukę, jedzenie i odzież 10-letniemu Dawidowi Amadou Zenke z Rwandy.

Szkoła Podstawowa nr 77 od sześciu lat uczestniczy w akcji charytatywnej "Adopcja Serca", dzięki której udało się już pomóc Odile z Rwandy. Obecnie szkoła opiekuje się 10-letnim Dawidem, który zamiast do pracy może chodzić do szkoły. Dzięki wsparciu SP77 udało się wybudować szpital dla maluchów cierpiących na chorobę głodową. Wykupując "Bilet do stacji życie" (za 72 euro każdy) udało się opłacić leczenie trójki dzieci i wysłać do nich paczki z maskotkami pluszowymi i zabawkami dla niewidomych.

W 2011 roku dzięki zebranym funduszom podczas kiermaszu świątecznego i koncertu charytatywnego udało się również zakupić maszynę brajlowską do ośrodka dla dzieci niewidomych w Kibeho w Rwandzie oraz opłacić cały rok nauki Dawida. W sumie udało się wtedy zebrać 3 562,59 zł.

Podczas grudniowego koncertu charytatywnego i kiermaszu świątecznego w SP77 zebrano łącznie 4 411,30 zł, o 848,71 zł więcej niż w roku poprzednim. Najbardziej hojni okazali się rodzice uczniów klas 1, 3 i oddziałów przedszkolnych. Dzięki zebranym funduszom 10-letni Dawid z Rwandy będzie mógł przeżyć kolejny rok bez bez głodu i pracy ponad dziecięce siły.

Dochód z koncertu przeznaczony jest na akcję "Adopcja serca", która polega na tym, że mamy swojego podopiecznego. 10-letniemu Davidowi będziemy mogli opłacić naukę, wyżywienie i odzież. Nie jest to wysoka suma bo to jest 8 euro miesięcznie. Tam inaczej liczy się pieniądze. Kupujemy też bilety do stacji życie, czyli opłacenie leczenia dla dzieci cierpiących na chorobę głodową. Jeśli wpłacimy 72 euro na bilet zapewnimy leki i wyżywienie dla dziecka, któremu grozi śmierć głodowa - powiedziała Ewa Miedzińska, nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego w Szkole Podstawowej nr 77.


R E K L A M A

Komentarze (1)

09-01-2013 15:09:49
Joa
Wow:) . To bardzo dużo pieniędzy. Gratuluję organizatorom.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: