Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Brazylijski biskup z Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Brazylijski biskup z Łazarza
03-07-2008 17:18   Janusz Ludwiczak
Ojciec Święty Benedykt XVI mianował 2 lipca ks. Prałata Romualda Kujawskiego wywodzącego się z Parafii Matki Boskiej Bolesnej biskupem koadiutorem diecezji Porto Nacional w Brazylii.

Ksiądz Romuald Kujawski urodził się 24 stycznia 1947 roku. Pochodzi z parafii Matki Boskiej Bolesnej. Jest absolwentem poznańskiego Marcinka czyli I Liceum Ogólnokształcącego. Ksiądz Romuald maturę zdawał w 1965 roku. Osiem lat później, dokładnie 24 maja 1973 roku przyjął święcenia kapłańskie.

Nowy biskup brazylijski studiował teologię życia wewnętrznego na Pontificia Università Gregoriana w Rzymie, na którym zrobił doktorat. Ks. Kujawski jest kapłanem fidei donum archidiecezji poznańskiej, od 1988 roku przebywa w Brazylii, gdzie przez wiele lat był profesorem i rektorem seminarium duchownego w Diamantina.

Konsekracja Biskupa Nominata będzie miała 15 sierpnia w Palmas, w Brazilii. Elekt na hasło biskupie wybrał słowa Pierwszego Listu do Koryntian: "Trwajcie silni w wierze".

Biskup Nominat poprosił o modlitwę w naszej łazarskiej parafii.

Biskup Romuald Kujawski w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia kapłaństwa. 24 maja odprawił msze świętą w swojej rodzinnej parafii, kościele Matki Boskiej Bolesnej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (budżetowa) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: