Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy dostali 45 samochodów, 23 motopompy i 32 zestawy do ratownictwa warte 14 mln zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strażacy dostali 45 samochodów, 23 motopompy i 32 zestawy do ratownictwa warte 14 mln zł
06-01-2013 01:16   Janusz Ludwiczak
W sobotę na terenie MTP wielkopolscy strażacy otrzymali 45 nowych samochodów ratowniczych, 23 motopompy i 32 zestawy do ratownictwa technicznego, które warte są prawie 14 milionów złotych.

W ubiegłym roku wielkopolscy strażacy prawie co godzinę wyjeżdżali do pożarów, a co 25 minut do wypadków drogowych i innych zdarzeń zagrażających życiu ludzi. W sobotę na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich strażacy otrzymali 45 nowych samochodów ratowniczych, 23 motopompy i 32 zestawy do ratownictwa technicznego.

Wartość zakupionego sprzętu wynosi 13 milionów 671 tysięcy złotych, z czego ponad 3 mln zł pokrył budżet województwa wielkopolskiego, resztę m.in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz samorządy gminne.

W całej Wielkopolsce działa 1856 ochotniczych straży pożarnych, w tym 325 włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. W jednostkach tych działa ponad 110 tys. strażaków ochotników.


R E K L A M A

Fot: st. kpt. Sławomir Brandt/Komenda Województwa Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

ZOBACZ TAKŻE: Grunwaldzki komisariat otrzymał nowy radiowóz - sfinansowały go również rady osiedli

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: