Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"18-tką" nie dojedziemy już do Dworca PKS - tramwaj jeździ przez Wildę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"18-tką" nie dojedziemy już do Dworca PKS - tramwaj jeździ przez Wildę
05-01-2013 12:11   Janusz Ludwiczak
Od soboty ZTM zmienił trasę linii nr 18. "Osiemnastka" jeździ teraz przez Hetmańską i Wildę. Zmiany wynikły przez problemy techniczne jakie powstały po wprowadzeniu "mijanek" i wprowadzeniu ruchu po jednym torze przez Most Dworcowy i ul. Matyi.

Tydzień temu, 29 grudnia rozpoczęła się przebudowa ul. Matyi i budowa dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - nowego dworca kolejowego, budowanego dworca PKS i centrum handlowego Poznań City Center.

Tramwaje pomiędzy przystankiem "Most Dworcowy" a "Dworzec PKS" kursują wahadłowo naprzemian po jednym torze.

Zarząd Transportu Miejskiego na wniosek MPK wprowadził zmiany w kursowaniu linii nr 18. "Osiemnastka" od soboty najprawdopodobniej do końca listopada, czyli zakończenia remontów na ul. Matyi i Moście Dworcowym nie będzie już dojeżdżać z Łazarza na Dworzec PKS. Bezpośredni dojazd stracili także mieszkańcy i osoby pracujące na Łazarzu, dojeżdżające na Górny Taras Rataj i Franowo.

Obecnie tramwaje linii nr 18 kursują przez Hetmańską i Wildę po trasie:
ZAJEZDNIA GŁOGOWSKA - Głogowska - Hetmańska - 28 Czerwca 1956 r. - Górna Wilda - Królowej Jadwigi - Krzywoustego - Rondo Rataje - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - Piaśnicka (tunel) - Szwedzka - FRANOWO.

Na ul. 28 Czerwca 1956 r. przed skrzyżowaniem z ul. Hetmańską uruchomiony został dodatkowy przystanek "Traugutta" dla tramwajów linii nr 2, 9, 10 i 18.


Komentarze (1)

06-01-2013 11:11:50
Tomek
Za co mam placic 107 zl, za to, ze musze sie teraz 3 razy przesiadac, a w niedziele gdy jade rano do pracy tramwaje mam co pol godziny.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: