Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwald: W Gimnazjum 57 mają funkcjonować cztery przedszkola i podstawówka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwald: W Gimnazjum 57 mają funkcjonować cztery przedszkola i podstawówka
05-01-2013 01:26   Janusz Ludwiczak
Urzędnicy z Wydziału Oświaty zaprezentowali plany przeniesienia do budynku likwidowanego Gimnazjum nr 57 przy ul. Sierakowskiej czterech przedszkoli (nr 47, 58, 70 i 83) oraz oddziału Szkoły Podstawowej nr 88.

Podczas czwartkowego posiedzenia Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Poznania urzędnicy z Wydziału Oświaty przedstawili plany utworzenia zespołu szkolno-przedszkolnego w budynku likwidowanego Gimnazjum nr 57 przy ul. Sierakowskiej.

Gimnazjum nr 57 przy ul. Sierakowskiej pierwotnie miało zostać zlikwidowane z końcem roku szkolnego 2011/2012, jednak Wydział Oświaty nie poinformował o tym w porę dyrekcji szkoły, rodziców i uczniów. Zgodnie z ustawą oświatową wszelkie formalności (w tym informacja do rodziców) muszą zostać wypełnione najpóźniej 6 miesięcy przed planowanymi zmianami.

Na Sierakowską Wydział Oświaty chciałby przenieść cztery przedszkola (nr 47, 58, 70 i 83), które znajdują się w willach na terenie Grunwaldu. Pomysł ten wynika przede wszystkim z oszczędności. Do wszystkich czterech przedszkoli uczęszcza łącznie 274 dzieci. Średnio roczny koszt utrzymania jednego dziecka w 2011 roku wyniósł 9 534 zł w Przedszkolu nr 47 przy ul. Senatorskiej 1, 10 856 zł - w Przedszkolu nr 58 przy ul. Wolsztyńskiej 15, 10 326 zł - w Przedszkolu nr 70 przy ul. Skarbka 9 i 9 546 zł w Przedszkolu nr 83 przy ul. Kasztelańskiej 19. Ponadto na Sierakowską miałyby zostać przeniesione 9 z 19 oddziałów Szkoły Podstawowej nr 88.

To koncepcja zupełnie nowatorska. W takim zespole uczyłoby się ok. 350 dzieci, a dziś największe w Poznaniu przedszkole na os. Łokietka opiekuje się 250 maluchami. To chyba byłoby największe przedszkole w Polsce, taki eksperyment edukacyjny nie może się udać - stwierdził Przemysław Alexandrowicz, miejski radny PiS.

Miasto pospiesznie zlikwidowało szkołę podstawową przy ul. Taczanowskiego, teraz przeciążona jest szkoła na Swobody. W tej chwili brakuje miejsc na szkoły podstawowe, a za chwilę będzie brakować gimnazjów, bo znów przyjdzie wyż demograficzny - przekonywała radna Katarzyna Kretkowska.

Radni pytali o przeniesienie na Sierakowską Zespołu Szkół Specjalnych nr 103, który mieści się przy ul. Rycerskiej. Wydział Oświaty planuje jednak przeniesienie tej szkoły do oddalonego o 300 metrów budynku przy ul. Kanclerskiej, który obecnie podnajmuje na potrzeby katolickiego gimnazjum Archidiecezja Poznańska. "103" ma zostać przeniesiona za dwa lata.


Komentarze (2)

08-01-2013 20:34:14
Agnieszka
Popieram przedmówcę w całej rozciągłości. Moje dziecko również uczęszcza do jednego z wytypowanych przedszkoli i nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że miałabym wysłać dziecko do placówki na 350 dzieci. Wybierajac przedszkole kierowałam się nie tyle bliską lokalizacją, co faktem, że w przeciwieństwie do osiedlowych molochów, w tym przedszkolu opiekunkom chce się cokolwiek robić, ponad standard, nawet z maluchami (są spacery poza teren przedszkola, wycieczki i zajęcia dodatkowe nawet dla najmłodszych). Dlaczego ktoś próbuje zniszczyć unikalną atmosferę tych małych placówek, w których panuje rodzinna atmosfera, gdzie pracownicy znają wszystkie dzieci i potrafią w indywidualny sposób znaleźć podejście do każdego z nich. Panowie i Panie Radni, czy macie własne dzieci? czy pamiętacie co było dla Was priorytetem kiedy posyłaliście je do przedszkoli i szkół? Mam nadzieję, że w dyskusji nad tym projektem nie wygra bezduszna kalkulacja czy prywatne korzyści.
06-01-2013 09:19:23
Danny
Moje dziecko uczęszcza do jednego z tych przedszkoli przy ul. Senatorskiej, gdzie panuje świetna atmosfera a każde dziecko traktowane jest indywidualnie! Super personel wkladajacy dużo serca w swoją prace dzięki czemu ta placówka jest jedyna w swoim rodzaju! W przedszkolu na 350 dzieci każde dziecko to tylko "Numer" ...pseudoradni, szukajcie oszczędności w innym miejscu! Najłatwiej w tym chorym państwie zaczynać od biednych, starych i dzieci!!!!! A może 4 wille , w których mieszczą sie przedszkola to dla Was łakomy kąsek ? Połączyć 5 instytucji w jedna, ogłosić i USTAWIĆ przetarg i w szybki sposób można stać sie posiadaczem dużego domu w atrakcyjnej lokalizacji po okazyjnej cenie!!!!! My RODZICE, na pewno do tego nie dopuścimy!!!!!
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: