Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Właściciele kamienic za wyremontowanie budynku zostaną zwolnieni z podatku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Właściciele kamienic za wyremontowanie budynku zostaną zwolnieni z podatku
05-01-2013 00:04   Janusz Ludwiczak
Od 1 stycznia 2013 r. na zwolnienia z podatku od nieruchomości budynków lub ich części, znajdujących się na obszarze Śródmieścia, w tym na terenie Łazarza mogą liczyć właściciele kamienic, którzy wyremontują frontową, boczną i podwórkową elewację razem z dachem.

Od 2013 roku właściciele kamienic, które powstały przed 1 stycznia 1965 roku z Łazarza, a także z Wildy, Jeżyc, Starego Miasta, Śródki, Ostrowa Tumskiego, a także Sołacza mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku na okres 10 lat w wysokości do połowy kosztów remontu elewacji budynku od strony frontu i podwórza, bądź też dachu - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Chcemy zmienić dotychczasowe zasady, które dotyczy tylko remontów budynków frontowej elewacji na Starym Mieście. Niekiedy budynki powojenne są w gorszym stanie. W tych budynkach musi być realizowana funkcja mieszkaniowa na co najmniej 60% powierzchni. O zwolnienie z podatku będzie mógł ubiegać się również podmiot komercyjny pod warunkiem, że w jego budynku będzie w 60% realizowana funkcja mieszkaniowa - dodaje miejski radny Mariusz Wiśniewski.

Równocześnie w budynku Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim rozpoczął działalność punkt informacyjno-konsultacyjny w zakresie doradztwa prawno-finansowego dla osób fizycznych będących właścicielami budynków mieszkalnych.

Do zadań punktu informacyjnego należy kompleksowe udzielanie informacji w zakresie:

  • w jakich instytucjach finansowych mogą uzyskać wsparcie finansowe, jakie warunki muszą spełniać, aby je pozyskać
  • prawa do premii kompensacyjnej, termomodernizacyjnej i remontowej
  • możliwości uzyskania zwolnień od podatku od nieruchomości
  • źródeł finansowania ze środków unijnych w tym też udzielanie instrukcji co do sposobu wypełniania wniosków o dofinansowanie
  • gdzie i do kogo należy się udać w celu uregulowania wpisów w księgach wieczystych,
  • procedury administracyjnych w zakresie prawa budowlanego.

Ze względów prawnych działalność punktu doradztwa prawno-finansowego o charakterze informacyjnym będzie skierowana jedynie do osób fizycznych.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: