Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Gimnazjum nr 53 powstanie klasa judo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Gimnazjum nr 53 powstanie klasa judo
04-01-2013 22:55   Janusz Ludwiczak
We wrześniu w Gimazjum nr 53 przy ul. Winklera uruchomiona zostanie klasa o profilu judo. Przyszłych mistrzów i medalistów olimpijskich będą wspólnie kształcić Poznański Klub Sportowy Olimpia i Zespół Szkół nr 8.

Z początkiem nowego roku szkolnego 2013/2014 w Gimnazjum nr 53 przy ul. Winklera uruchomiona zostanie klasa o profilu judo.

Uczniami tej klasy mogą być osoby uprawiające tę dyscyplinę sportu w klubach i organizacjach sportowych naszego województwa bez konieczności zmiany barw klubowych. Oprócz aktualnych zawodników judo, do tej klasy mogą należeć także osoby wcześniej nie związane z judo ale chcące poznać tę dyscyplinę sportu i z czasem brać udział w zawodach sportowych rożnej rangi - wyjaśnia Anna Radtke-Heintze z Poznańskiego Klubu Sportowego Olimpia.

Przyszli uczniowie klas sportowych będą mieli 10 godzin zajęć ruchowych w tygodniu, z czego 4 godziny realizowane będą w ramach lekcji WF.

Pozostałe sześć godzin lekcyjnych uczniowie spędzają na popołudniowych treningach prowadzonych na terenie gimnazjum, bądź w klubach i organizacjach sportowych których są członkami. Celem utworzenia takiej klasy jest integracja środowiska judo (zawodnicy z różnych klubów), zebranie grupy osób o wspólnych zainteresowaniach i podobnych marzeniach. Owocować to może mobilizowaniem siebie nawzajem do osiągania coraz wyższych wyników sportowych, a także powstawaniem długoletnich przyjaźni w sportowym towarzystwie - dodaje Anna Radtke-Heintze, PKS Olimpia.

Na przełomie stycznia i lutego odbędą się zebrania informacyjne dla rodziców młodzieży zainteresowanej nauką w Gimnazjum nr 53. Więcej informacji udziela trener Józef Rainczuk: tel. 785 482 535 bądź za pośrednictwem poczty e-mail: jozef.rainczuk@o2.pl


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: