Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wprowadzono zakaz sprzedaży denaturatu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wprowadzono zakaz sprzedaży denaturatu
31-12-2012 00:01   Janusz Ludwiczak
Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny z dniem 30 grudnia 2012 r. w związku z przypadkami zatruć metanolem, które miały miejsce na terenie kraju wprowadzili zakaz sprzedaży denaturatu.

Powodem decyzji są zatrucia alkoholem metylowym jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach na terenie całego kraju. W niedzielę w miejscowości Pawłowice (woj. śląskie) zmarł 53-letni mężczyzna wskutek zatrucia metanolem. W sumie od 27 sierpnia w województwie śląskim zarejestrowano łącznie 21 potwierdzonych zatruć alkoholem metylowym, w tym 12 przypadków śmiertelnych oraz trzy podejrzenia śmiertelnego zatrucia. Również w Stargardzie Szczecińskim w ciągu ostatnich dni z powodu zatrucia alkoholem zmarło pięć osób.

Podobne przypadki odnotowano również w Wielkopolsce. W ostatnim tygodniu metanolem zatruły się trzy osoby, dwie z nich zmarły.

Zakaz sprzedaży denaturatu został wprowadzony z dniem 30 grudnia 2012 przez Wojewodę Wielkopolskiego i Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny na terenie całego województwa wielkopolskiego.

Prowadzona przez PWIS kontrola punktów sprzedaży denaturatu oraz produktów denaturatopodobnych wykazała nieprawidłowości w ich oznakowaniu. Błędy dotyczyły oznakowania kart charakterystyki oraz etykiek. Na tej podstawie PWIS zadecydował o wycofaniu z obrotu tych produktów - informuje Piotr Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina również, że zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego wyroby o zawartości alkoholu powyżej 20% obj. wyprodukowane w Republice Czeskiej, mogą być wprowadzone do obiegu wyłącznie pod warunkiem posiadania „Deklaracji pochodzenia” potwierdzającej, że są bezpieczne - dodaje Piotr Stube, Wielkopolski Urząd Wojewódzki.


Fot: Wikipedia

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: