Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Moście Dworcowym powstała "mijanka" - tramwaje spóźniają się nawet o 5 minut - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Moście Dworcowym powstała "mijanka" - tramwaje spóźniają się nawet o 5 minut
30-12-2012 01:26   Janusz Ludwiczak
W sobotę rozpoczęła się budowa dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i przebudowa ulicy Matyi. W sobotę korków nie było, za to tramwaje spóźniały się nawet o 5 minut, a to dlatego, że pomiędzy ulicą Głogowską i Roosevelta a dworcem PKS poruszają się po jednym torze.

Przez najbliższy rok lepiej unikać przejazdu Mostem Dworcowym, a to dlatego, że rozpoczęła się budowa dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - nowego dworca PKS i centrum handlowego Poznań City Center. W ramach inwestycji przebudowana zostanie ulica Stanisława Matyi wraz ze skrzyżowaniem z Towarową i Przemysłową.

Piesi na drugą stronę ulicy Matyi dostaną się tylko na dwa sposoby: przejściem podziemnym przy dworcu PKS lub skorzystają z tymczasowego przejścia dla pieszych, jakie powstało na Moście Dworcowym, na wysokości nowego dworca PKS i biurowca Delta. Piesi muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż na światło zielone w sobotę musieli czekać nawet 7 minut.

Kierowcy nie skręcą już z Mostu Dworcowego w ulicę Towarową, a w kierunku przeciwnym muszą jechać na jeden pas ruchu, następnie skręcić w Towarową i dalej w lewo jezdnią wyznaczoną po południowej stronie obecnego parkingu przy budynku "Delty" powrócić na Most Dworcowy.

Na utrudnienia muszą przygotować się również pasażerowie tramwajów linii nr 6, 10, 14,. 15 i 18. Pomiędzy ulicą Roosevelta i Głogowską a dworcem PKS tramwaje jeżdżą wahadłowo po jednym torze. W tym celu zamontowane zostały specjalne "mijanki".

ZTM zapewniał, że czas przejazdu może wydłużyć się o minutę. Tymczasem w sobotę po godz. 14 tramwaje na przystanek "Most Dworcowy" i "Dworzec PKS" podjeżdżały nawet z 5 minutowym opóźnieniem.

Ruch wahadłowy został wprowadzony po jednym torze na odcinku 360 metrów. Na tor możemy wpuścić do trzech tramwajów, kolejne i te z przeciwnego kierunku muszą czekać - powiedział Michał Błaszczyk z Nadzoru Ruchu MPK.

Więcej o zmianach obowiązujących od 29 grudnia w artykule: Od soboty lepiej unikać Mostu Dworcowego - rusza budowa dróg dojazdowych do nowego dworca.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: