Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Moście Dworcowym powstała "mijanka" - tramwaje spóźniają się nawet o 5 minut - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Moście Dworcowym powstała "mijanka" - tramwaje spóźniają się nawet o 5 minut
30-12-2012 01:26   Janusz Ludwiczak
W sobotę rozpoczęła się budowa dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i przebudowa ulicy Matyi. W sobotę korków nie było, za to tramwaje spóźniały się nawet o 5 minut, a to dlatego, że pomiędzy ulicą Głogowską i Roosevelta a dworcem PKS poruszają się po jednym torze.

Przez najbliższy rok lepiej unikać przejazdu Mostem Dworcowym, a to dlatego, że rozpoczęła się budowa dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - nowego dworca PKS i centrum handlowego Poznań City Center. W ramach inwestycji przebudowana zostanie ulica Stanisława Matyi wraz ze skrzyżowaniem z Towarową i Przemysłową.

Piesi na drugą stronę ulicy Matyi dostaną się tylko na dwa sposoby: przejściem podziemnym przy dworcu PKS lub skorzystają z tymczasowego przejścia dla pieszych, jakie powstało na Moście Dworcowym, na wysokości nowego dworca PKS i biurowca Delta. Piesi muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż na światło zielone w sobotę musieli czekać nawet 7 minut.

Kierowcy nie skręcą już z Mostu Dworcowego w ulicę Towarową, a w kierunku przeciwnym muszą jechać na jeden pas ruchu, następnie skręcić w Towarową i dalej w lewo jezdnią wyznaczoną po południowej stronie obecnego parkingu przy budynku "Delty" powrócić na Most Dworcowy.

Na utrudnienia muszą przygotować się również pasażerowie tramwajów linii nr 6, 10, 14,. 15 i 18. Pomiędzy ulicą Roosevelta i Głogowską a dworcem PKS tramwaje jeżdżą wahadłowo po jednym torze. W tym celu zamontowane zostały specjalne "mijanki".

ZTM zapewniał, że czas przejazdu może wydłużyć się o minutę. Tymczasem w sobotę po godz. 14 tramwaje na przystanek "Most Dworcowy" i "Dworzec PKS" podjeżdżały nawet z 5 minutowym opóźnieniem.

Ruch wahadłowy został wprowadzony po jednym torze na odcinku 360 metrów. Na tor możemy wpuścić do trzech tramwajów, kolejne i te z przeciwnego kierunku muszą czekać - powiedział Michał Błaszczyk z Nadzoru Ruchu MPK.

Więcej o zmianach obowiązujących od 29 grudnia w artykule: Od soboty lepiej unikać Mostu Dworcowego - rusza budowa dróg dojazdowych do nowego dworca.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: