Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od soboty lepiej unikać Mostu Dworcowego - rusza budowa dróg dojazdowych do nowego dworca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od soboty lepiej unikać Mostu Dworcowego - rusza budowa dróg dojazdowych do nowego dworca
28-12-2012 09:58   Janusz Ludwiczak
Już jutro, czyli w sobotę 29 grudnia rozpocznie się przebudowa ulicy Matyi, która jest powiązana z budową dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i centrum handlowego Poznań City Center. Tramwaje pomiędzy ulicą Roosevelta i Głogowską a dworcem PKS będą jeździć wahadłowo po jednym torze, w związku z tym pasażerowie muszą przygotować się na dłuższy czas przejazdu. Spore zmiany w organizacji ruchu czekają również kierowców, którzy z Łazarza do centrum będą musieli jeździć jeszcze dłuższym objazdem - przez Most Dworcowy, Matyi i Niepodległości, bowiem zamknięty zostanie przejazd z Mostu Dworcowego w ul. Powstańców Wielkopolskich.

W sobotę spółka TriGranit Development Corporation rozpocznie przebudowę ulicy Matyi oraz budowę dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - nowego dworca kolejowego i PKS, centrum handlowego Poznań City Center i wielopoziomowego parkingu na 1500 pojazdów.

Równocześnie przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Matyi z Towarową, Powstańców Wielkopolskich i Przemysłową.

W zakresie robót drogowych, torowych, trakcyjnych, uzbrojenia podziemnego oraz budową przedłużenia ulicy Towarowej, przejścia podziemnego, budowy muru oporowego, niezbędnego uzbrojenia terenu dla Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, konieczne jest wprowadzenie okresowych zmian w organizacji ruchu - wyjaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik inwestora, firmy TriGranit.

Zmiany w organizacji ruchu od soboty 29 grudnia 2012:

Konieczne wyłączenia z ruchu:

 • północna jezdnia ulicy Matyi w rejonie skrzyżowania z ulicą Towarową (kierunek do Mostu Dworcowego);
 • północny tor tramwajowy na ulicy Matyi na odcinku od ulicy Przemysłowej do Mostu Dworcowego;
 • ulica Towarowa od skrzyżowania z ulicą Matyi do ulicy Składowej;
 • nie będzie możliwości skręcania w lewo z południowej jezdni ulicy Matyi w ulicę Towarową;
 • nie będzie możliwości skręcania w lewo z ulicy Przemysłowej w ulicę Matyi w stronę Mostu Dworcowego;
 • przejście przez ulicę Matyi przy ulicy Przemysłowej.

Tymczasowa organizacja ruchu:

 • ruch tramwajowy na ulicy Matyi pomiędzy Mostem Dworcowym a ulicą Przemysłową odbywać się będzie wahadłowo po jednym torze;
 • na ulicy Matyi, w rejonie prowadzonych prac budowlanych, nastąpi zwężenie północnej jezdni do jednego pasa ruchu. Kierowcy poruszających się z od strony Rataj w kierunku Mostu Dworcowego na wysokości dworca autobusowego będą musieli zjechać z dwóch na jeden pas ruchu. Następnie, aby dojechać do Mostu Dworcowego kierowcy pojadą ulicą Towarową - wzdłuż torowiska - i dalej po skręcie w lewo jezdnią wyznaczoną po południowej stronie obecnego parkingu przy budynku „Delty”;
 • od zachodu (od strony ulic Głogowskiej i Roosevelta) nie będzie możliwości skrętu w lewo - w ulicę Towarową. Skręt w lewo możliwy będzie na skrzyżowaniu z ul. Niezłomnych. Tam też będzie wprowadzona możliwość nawracania.
 • z ulicy Przemysłowej będzie możliwy wyjazd w ulicę Matyi tylko w prawo, w stronę skrzyżowania z ulicą Wierzbięcice. Pojazdy jadące w kierunku Mostu Dworcowego będą mogły zawrócić na skrzyżowaniu z ulicą Niezłomnych lub - zgodnie z umieszczonymi wcześniej informacjami o zalecanym objeździe (pierwsza znajduje się już przed rynkiem Wildeckim) - jechać ulicą Wierzbięcice i na skrzyżowaniu z ulicą Matyi skręcić w lewo;
 • dojazd od strony ulicy Powstańców Wielkopolskich w kierunku Mostu Dworcowego zostanie zachowany. Jednak z uwagi na prowadzone prace będzie utrudniony.
 • na czas robót ulegnie likwidacji przejście dla pieszych przez ulicę Matyi zlokalizowane na wysokości ulicy Przemysłowej. Piesi, w zależności od celu podróży, będą kierowani w stronę przejścia podziemnego na skrzyżowaniu Matyi – Wierzbięcice lub w stronę przejścia z sygnalizacją świetlną, przeniesionego z rejonu skrzyżowania z ulicą Towarową na początek Mostu Dworcowego. (Zmiana lokalizacji przejścia związana jest robotami drogowo-torowymi).

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do przełomu lipca i sierpnia, kiedy to rozpocznie się II etap prac, po południowej stronie Mostu Dworcowego. Wtedy budowany będzie tunel i przejście podziemne oraz nowy przystanek tramwajowy przy zjeździe z Mostu Dworcowego.

Co ważne nie zmieni się trasa tramwajów linii nr 6, 10, 14, 15 i 18, jednak bimby będą poruszać się po jednym torze dzięki specjalnej "mijance". Pasażerowie muszą liczyć się z dłuższym czasem przejazdu.


Komentarze (2)

29-12-2012 20:55:19
De.
Do pomnika powstańców jest stosunkowo daleko aby był widoczny na wizualizacji i istotny dla inwestycji.
28-12-2012 13:17:46
Andrzje
O na wizualizacja nie ma pomnika powstańców wielkopolskich. Pewnie wizualizacje robili warszawiacy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: