Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Najlepszy szyld w Poznaniu znajduje się na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Najlepszy szyld w Poznaniu znajduje się na Łazarzu
23-12-2012 00:40   Janusz Ludwiczak
Drukarnia Print, która znajduje się przy zbiegu ulic Kasprzaka i Sczanieckiej ma najładniejzy i najlepiej wpisujący się w przestrzeń miejską szyld reklamowy. Zakończył się plebiscyt "Wzorcowy szyld".

Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania oraz Ulepsz Poznań wspólnie z Uniwersytetem Artystycznym i pod patronatem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przeprowadzili konkurs na najładniejszy i najlepiej wpisujący się w przestrzeń miejską szyld reklamowy "Wzorcowy szyld".

Chcąc zwrócić uwagę na istotę estetyki przestrzeni miejskiej w Poznaniu, postanowiliśmy, wzorem działań prowadzonych przez Forum Rozwoju Lublina, spojrzeć na problem z nieco innej perspektywy. Zamiast krytykować i piętnować złe przykłady chcielibyśmy wyróżnić te dobre, które stanowić powinny wzór do naśladowania. Z morza tandety i pstrokacizny chcemy wyłowić perełki i uzmysłowić poznaniakom, że estetyczny i nieagresywny szyld może być ciekawym uzupełnieniem budynku. Chcemy pokazać, że szyld może przyciągać i upiększać przestrzeń, która nas otacza - wyjaśniają organizatorzy.

Plebiscyt "Wzorcowy szyld", który obejmował tylko śródmieście Poznania, czyli Stare Miasto, Śródkę, Wildę, Jeżyce i Łazarz został przeprowadzony w trzech etapach. W pierwszym etapie przyjmowane były zgłoszenia od mieszkańców, instytucji i firm.

Do 7 grudnia spośród wszystkich zebranych propozycji komisja konkursowa, w skład której weszło po 2 reprezentantów instytucji organizujących konkurs (Ulepsz Poznań, Uniwersytet Artystyczny, Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania), Przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania, Miejski Konserwator Zabytków oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania wybrała pięciu finalistów. W trzecim etapie, który odbył się od 12 do 19 grudnia można było głosować za pośrednictwem internetu.

I tak 871 głosami najlepszy szyld w Poznaniu wybrano reklamę drukarni Print, która mieści się na Łazarzu, przy zbiegu ulic Kasprzaka i Sczanieckiej.


R E K L A M A

1 miejsce: Drukarnia Print – Łazarz | 446 głosów
Pozostali finaliści:
2 miejsce: Coco Boutique – Stare Miasto | 186 głosów
3 miejsce: Kamienica przy ul. Dąbrowskiego 17 | 129 głosów
4 miejsce: Sklep “Takiee Rzeczy” – Jeżyce | 81 głosów

5 miejsce: Brovaria – Stare Miasto | 29 głosów
Fot: Ulepsz Poznań/Inwestycje dla Poznania

ZOBACZ TAKŻE: Villa Historica przy Wyspiańskiego najlepiej wyremontowaną kamienicą w Poznaniu

Komentarze (3)

29-12-2012 10:34:32
be
nie widze w nim nic tak pięknego, proponuje przejrzeć zdjęcia np duńskich ulic gdzie funkcjonują regulacje dotyczące takich reklam, u nas to jest nadal samowolne szpecenie elewacji..
23-12-2012 15:01:39
Dorcia
Widać rękę grafika Printu. Gratuluje.
23-12-2012 11:14:38
De.
I tak najładniejsze są oryginalne rurkowe neony :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze dla dzieci i rodziców/dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com - liczba miejsc ograniczona

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: