Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pomiędzy Mostem Dworcowym a dworcem PKS tramwaje pojadą po jednym torze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pomiędzy Mostem Dworcowym a dworcem PKS tramwaje pojadą po jednym torze
22-12-2012 01:27   Janusz Ludwiczak
Równo za tydzień rozpocznie się przebudowa ulicy Matyi, która jest powiązana z budową dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i centrum handlowego Poznań City Center. Tramwaje pomiędzy ulicą Roosevelta i Głogowską a dworcem PKS będą jeździć wahadłowo po jednym torze, w związku z tym pasażerowie muszą przygotować się na dłuższy czas przejazdu. Spore zmiany w organizacji ruchu czekają również kierowców, którzy z Łazarza do centrum będą musieli jeździć jeszcze dłuższym objazdem - przez Most Dworcowy, Matyi i Niepodległości, bowiem zamknięty zostanie przejazd z Mostu Dworcowego w ul. Powstańców Wielkopolskich.

29 grudnia spółka TriGranit Development Corporation rozpocznie przebudowę ulicy Matyi oraz budowę dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - nowego dworca kolejowego i PKS, centrum handlowego Poznań City Center i wielopoziomowego parkingu na 1500 pojazdów.

Równocześnie przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Matyi z Towarową, Powstańców Wielkopolskich i Przemysłową.

W zakresie robót drogowych, torowych, trakcyjnych, uzbrojenia podziemnego oraz budową przedłużenia ulicy Towarowej, przejścia podziemnego, budowy muru oporowego, niezbędnego uzbrojenia terenu dla Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, konieczne jest wprowadzenie okresowych zmian w organizacji ruchu - wyjaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik inwestora, firmy TriGranit.

Zmiany w organizacji ruchu od soboty 29 grudnia 2012:

Konieczne wyłączenia z ruchu:

 • północna jezdnia ulicy Matyi w rejonie skrzyżowania z ulicą Towarową (kierunek do Mostu Dworcowego);
 • północny tor tramwajowy na ulicy Matyi na odcinku od ulicy Przemysłowej do Mostu Dworcowego;
 • ulica Towarowa od skrzyżowania z ulicą Matyi do ulicy Składowej;
 • nie będzie możliwości skręcania w lewo z południowej jezdni ulicy Matyi w ulicę Towarową;
 • nie będzie możliwości skręcania w lewo z ulicy Przemysłowej w ulicę Matyi w stronę Mostu Dworcowego;
 • przejście przez ulicę Matyi przy ulicy Przemysłowej.

Tymczasowa organizacja ruchu:

 • ruch tramwajowy na ulicy Matyi pomiędzy Mostem Dworcowym a ulicą Przemysłową odbywać się będzie wahadłowo po jednym torze;
 • na ulicy Matyi, w rejonie prowadzonych prac budowlanych, nastąpi zwężenie północnej jezdni do jednego pasa ruchu. Kierowcy poruszających się z od strony Rataj w kierunku Mostu Dworcowego na wysokości dworca autobusowego będą musieli zjechać z dwóch na jeden pas ruchu. Następnie, aby dojechać do Mostu Dworcowego kierowcy pojadą ulicą Towarową - wzdłuż torowiska - i dalej po skręcie w lewo jezdnią wyznaczoną po południowej stronie obecnego parkingu przy budynku „Delty”;
 • od zachodu (od strony ulic Głogowskiej i Roosevelta) nie będzie możliwości skrętu w lewo - w ulicę Towarową. Skręt w lewo możliwy będzie na skrzyżowaniu z ul. Niezłomnych. Tam też będzie wprowadzona możliwość nawracania.
 • z ulicy Przemysłowej będzie możliwy wyjazd w ulicę Matyi tylko w prawo, w stronę skrzyżowania z ulicą Wierzbięcice. Pojazdy jadące w kierunku Mostu Dworcowego będą mogły zawrócić na skrzyżowaniu z ulicą Niezłomnych lub - zgodnie z umieszczonymi wcześniej informacjami o zalecanym objeździe (pierwsza znajduje się już przed rynkiem Wildeckim) - jechać ulicą Wierzbięcice i na skrzyżowaniu z ulicą Matyi skręcić w lewo;
 • dojazd od strony ulicy Powstańców Wielkopolskich w kierunku Mostu Dworcowego zostanie zachowany. Jednak z uwagi na prowadzone prace będzie utrudniony.
 • na czas robót ulegnie likwidacji przejście dla pieszych przez ulicę Matyi zlokalizowane na wysokości ulicy Przemysłowej. Piesi, w zależności od celu podróży, będą kierowani w stronę przejścia podziemnego na skrzyżowaniu Matyi – Wierzbięcice lub w stronę przejścia z sygnalizacją świetlną, przeniesionego z rejonu skrzyżowania z ulicą Towarową na początek Mostu Dworcowego. (Zmiana lokalizacji przejścia związana jest robotami drogowo-torowymi).

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do przełomu lipca i sierpnia, kiedy to rozpocznie się II etap prac, po południowej stronie Mostu Dworcowego. Wtedy budowany będzie tunel i przejście podziemne oraz nowy przystanek tramwajowy przy zjeździe z Mostu Dworcowego.

Co ważne nie zmieni się trasa tramwajów linii nr 6, 10, 14, 15 i 18, jednak bimby będą poruszać się po jednym torze dzięki specjalnej "mijance". Pasażerowie muszą liczyć się z dłuższym czasem przejazdu.

Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec przyszłego roku. O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco.


Komentarze (6)

26-12-2012 20:10:19
maryna
Raz ruszcie tym co nosicie na karku .Przygotować Kaponierę do ruchu i kolejno wziąć się za most dworcowy
23-12-2012 00:40:58
JS
Przecież to nie remont :)
22-12-2012 21:02:30
kasia
A myślałam, że już nie może być gorzej;( Tak, wiem. Mogli w ogóle zamknąć most. Ale można też było poczekać z tym remontem aż będzie gotowa Kaponiera.
22-12-2012 19:21:29
serafit
No może na Ślasku nie ma tylu wypadków spowodowanych przez tramwaje , albo nie maja tak zdezorgaznizowanego ruchu i w dodatku tak dużego ruchu jak w Pozananiu...
22-12-2012 18:14:45
pyrus
Nie przesadzaj na Slasku masz co roz mijanke i jakos tramwaje sie nie zderzaja. Jakos nie bylo tez wypadkow na wahadlach.
22-12-2012 16:53:48
serafit
tylko czekac na wypadek, przy takim rozwiazaniu...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: