Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"To dla nich drugi dom" - seniorzy z Dziennego Domu Pomocy spotkali się na wspólnej wigilii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"To dla nich drugi dom" - seniorzy z Dziennego Domu Pomocy spotkali się na wspólnej wigilii
21-12-2012 01:06   Janusz Ludwiczak
Prawie 70 osób uczestniczyło w spotkaniu wigilijnym, które odbyło się w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Konopnickiej. Pensjonariusze składają przy okazji podziękowania ZTM za utworzenie dodatkowego przystanku dla linii nr 64 przy II LO i Radzie Osiedla Św. Łazarz za przyczynienie się do remontu chodnika.

Już po raz trzynasty podopieczni Dziennego Domu Pomocy przy ul. Konopnickiej zasiedli do wspólnej wigilii. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście: ks. Eugeniusz Guździoł - proboszcz Parafii Michała Archanioła, radni miejscy: Przemysław Alexandrowicz i Wojciech Wośkowiak, przedstawiciele MOPR i Rady Osiedla Św. Łazarz.

Już po raz kolejny zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne dla prawie 70 osób, zarówno dla stałych pensjonariuszy jak i zaproszonych gości, żeby się spotkać w rodzinnej miłej atmosferze. Pensjonariusze, którzy do nas przychodzą uważają, że jest to dla nich drugi dom - mówi Maria Paradowska, dyrektor Zespołu Dziennych Domów Pomocy

Podczas wspólnej wigilii nie mogło zabraknąć dzielenia się opłatkiem. Dla seniorów przygotowany został również wigilijny obiad, składający się z tradycyjnego barszczu czerwonego, karpia czy kapusty z grzybami. Na zakończenie wszyscy otrzymali od gwiazdora prezenty.

Dla seniorów świąteczny prezent przygotowało miasto. Zakończył się remont chodnika na ulicy Konopnickiej, a od poniedziałku działa również dodatkowy przystanek przy II LO, o który starano się przez półtora roku.

Podopieczni są niezmierni wdzięczni Radzie Osiedla Św. Łazarz za remont chodnika, a także Zarządowi Transportu Miejskiego za przystanek, który powstał przy II LO. Jesteśmy szczególnie wdzięczni pani radnej Marii Nowickiej, bo to również jej zasługa - mówi Maria Paradowska, kierownik Zespołu Dziennych Domów Pomocy Filia nr 1 - Klub "Centrum".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

15

gru

Palmiarnia Park Wilsona
Dzień Herbaty - proces powstawania, warsztaty
w godz. 11:00-14:00

18

gru

18:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
X sesja (uroczysta) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

20

gru

do 21-12-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Koszykarskie derby Poznania
KKS Wiara Lecha - AZS Politechnika Poznańska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: