Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zwycięzca maratonu był na dopingu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zwycięzca maratonu był na dopingu
21-12-2012 00:42   Janusz Ludwiczak
Kenijczyk Edwin Kosgei Yator, który jako pierwszy w czasie 2:16:16 dobiegł do mety 13. Poznań Maraton, która znajdowała się na MTP został zdyskwalifikowany za doping.

Po dobiegnięciu do mety biegacze i biegaczki, którzy stanęli na podium zostali poddani badaniom antydopingowym. Próbka Edwina Yatora, który jako pierwszy dobiegł do mety 13. Poznań Maraton dała wynik pozytywny.

Kenijczyk miał określony czas na podjęcie decyzji, czy chce przebadać próbkę B, ale z tego przywileju nie skorzystał. Wobec tego został zdyskwalifikowany. Cała klasyfikacja przesunęła się o jedno miejsce. Poinformowaliśmy też kenijską i międzynarodową federację lekkoatletyczną o przyłapaniu zawodnika na dopingu - poinformował Maciej Mielęcki, dyrektor 13. Poznań Maratonu.

Badanie pobranej po biegu w dniu 14 października próbki moczu wykazało obecność związku gonadotrophin (hCG), który jakoś środek dopingujący jest zabroniony w sporcie w każdym czasie. Zakład Badań Antydopingowych Instytutu Sportu w Warszawie wskazał dodatkowe badanie medyczne, gdyż wynik może wskazywać zarówno na zastosowanie substancji zabronionej jak i poważnej choroby. Zawodnik nie podjął badania próbki B i nie dostarczył żadnego dokumentu lekarskiego, świadczącego o poważnej chorobie. Biorąc pod uwagę powyższe uwarunkowania uważam, że istnieją pełne podstawy do dyskwalifikacji tego zawodnika, odebrania tytułu zwycięzcy maratonu i nie wypłacenia żadnej nagrody finansowej - wyjaśnia Maciej Mielęcki, dyrektor Maratonu.

Oznacza to, że zwycięzcą 13. Poznań Maraton jest Edwin Kirui z Kenii, który dobiegł do mety w czasie 02:18:29. Polak, Adam Draczyński zajął drugie miejsce.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: