Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiosną 2014 roku ruszy budowa Metropolis - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiosną 2014 roku ruszy budowa Metropolis
19-12-2012 14:18   Janusz Ludwiczak
Za ponad rok powinna ruszyć budowa centrum handlowo-rozrywkowego Metropolis, które stanie przy zbiegu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. Metropolis będzie miało 191 tys. m kw. powierzchni, oprócz 250 sklepów będzie mieścić się w nim hipermarket Tesco Extra oraz 9-salowe kino Helios.

O centrum handlowo-rozrywkowego przy zbiegu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego mówi się już od końca lat 90. Początkowo miało stanąć tutaj centrum handlowe Hetman, jednak amerykański inwestor, firma Polimeni wycofała się, a projekt sprzedała kieleckiemu Echo Investment.

Centrum handlowo-rozrywkowe Metropolis miało zostać otwarte w 2008 roku, jednak na przeszkodzie stanęły m.in. problemy ze sprawami gruntowymi i właścicielami działek. Dwa lata temu udało się też opracować miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który pozytywnie przyjęła Rada Miasta Poznania.

Inwestor, firma Echo Investment zaprezentowała aktualne wizualizacje Metropolis. Do końca przyszłego roku powinny zakończyć się wszelkie procedury związane z rozpoczęciem realizacji inwestycji.

Aktualnie inwestycja znajduje się w trakcie procesu administracyjnego i opracowania projektu budowlanego. W sierpniu inwestor złożył wniosek o wydanie decyzji środowiskowej, a w listopadzie zostało wydane postanowienie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania nakładające obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania inwestycji na środowisko. Trwa przygotowanie raportu środowiskowego - wyjaśnia Paweł Słupski z Echo Investment.

Szacujemy, że pod koniec II kwartału 2013 r. dysponować będziemy pozwoleniem na budowę, do grudnia 2013 powinno zakończyć się opracowanie projektu przetargowego. Start realizacji planowany jest na wiosnę 2014 roku - dodaje Paweł Słupski.

Centrum handlowo-rozrywkowe Metropolis będzie miało 191 tys. m kw. powierzchni całkowitej, z czego 73 300 m2 zajmie powierzchnia handlowa.

W Metropolis powstanie 250 sklepów, hipermarket Tesco Extra (tak wynika z wizualizacji), market budowlany a także 9-salowe kino Helios. Do dyspozycji kierowców będzie parking na 2,2 tys. miejsc postojowych.


Komentarze (6)

22-12-2012 01:00:51
ONA
Jak pomyślę ile serca ludzie wkładali w te ogródki działkowe, to taka oaza spokoju to mi się, aż płakać chce. Po co te ogródki są likwidowane? Te ogródki to jedyne zielone płuca na tym fyrtlu. Dużo ludzi tam biega spaceruje, wychodzi z psami na spacer. W momencie gdy to centrum zostanie otwarte zaczną się włamania kradzieże, o korkach już nie wspomnę. Dla mnie to jest chore i jestem stanowczo na nie. Rozumiem centrum miasta typu deptak Św. Marcin itd. Na tym osiedlu grono ludzi to osoby starsze, które pragną świętego spokoju. Zróbcie jakiś park, gdzie dzieci , młodzież i seniorzy będą mogli wypoczywać, a nie kolejne miejsce zarobku dla galeranek i centrum lansiarstwa.
20-12-2012 13:09:47
serafit
Własnie , mieszkancy w większosci nie poczówaja sie by dbać o cokolwiek. Inwestro mam na mysli miasto , bo tylko w interesie miasta jest by mieszkancom dobrze sie żylo , a miasto nie pełni wyłacznie roli sprzedawcy , by wszystko co ma wystprzedawac obcym inwestorom , powinni też coś z siebie dać.. a póki co oddawiaja tylko starocie , zamiast coś nowego stworzyc , włąsnie dla mieszkanców... Miastem które bardziej mysli o mieszkancach jest np. Wrocław..
20-12-2012 10:44:43
mieszkaniec
Do serafit. Jestem za jeżeli znajdziesz inwestora który to wykona z własnych środków. Obecnie nie ma pieniędzy na remonty ulic i chodników , a na takie działania całkiem ich brak ,pamiętaj że ten teren należy także utrzymać, sprzątać bo mieszkańcy niestety o czystość nie zadbają.
20-12-2012 09:54:51
serafit
szkoda , mogli zadbać o będące tam ogórdki , i strorzyc coś takiego jak jest w niemczech. Czyli teren ziolony-parkowy z ogórdkami dla mieszkanców , wszytsko ładnie piękne i zadbane ... Ale nie , ludzi w polsce mamy co nie potrafią dbać o cudze a czasem nawet i co swoje. Ogródki w polsce to miesce posiadówek, gratowisko , mieszkanie dla cyganow. Szkoda , naprawde szkoda , 100razy bardziej przynałaby się w tym miejscu zielone miejsce by móc odetchnąć . Efektem tego że mamy takie społczenstwo , władzę nad nami przejmują korporacje , które wykorzystujac to mogą się rozwijać i trzepać kase, czy to jest nam potrzebne ? Nie ale nikt nie daje dowodu tego że wolałby tam ładne działeczki i park ...
20-12-2012 02:11:03
tonny
A obok Metropolis będą biurowce, bo tak pokazane jest na wizualizacji.
19-12-2012 17:36:21
morlock
Zastanówmy się czy w Poznaniu trzeba nam tylu Centrów H-U? A przynajmniej na Łazarku? Zaraz ktoś powie że O.K. że dobrze i jeszcze dobrzej. Dla kogo zapytam? Mieszkańców Łazarza? Bo wciskając nam w łazarskie grunta, z góry skazaną na mierne wpływy czyli fiasko, inwestycję tak naprawdę pod hasłem "chleba i igrzysk" (chyba tylko dla leniwych i niekumatych lemingów)zagrabiane działki trafiają w prywatne łapki. Łapie ktoś ideę całej inwestycji? Napewno część tych z dechy przy Dmowskiego którzy w dobrej wierze odkupili "działki" na terenie obecnej budowy geszeftu. Współczuję.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: