Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wandale zniszczyli wyrzeźbionego z lodu Kazimierza Nowaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wandale zniszczyli wyrzeźbionego z lodu Kazimierza Nowaka
15-12-2012 14:16   Janusz Ludwiczak
W nocy z soboty na niedzielę kilku młodych sprawców zniszczyło rzeźbę lodową, która stała na kładce łączącej Most Dworcowy z nowym dworcem kolejowym. Policja zatrzymała wandali. Straty szacowane są na tysiąc złotych.

W zeszły piątek, 7 grudnia na kładce, łączącej Most Dworcowy z budynkiem nowego dworca kolejowego Poznań Główny stanęły trzy olbrzymie bryły lodu. W ciągu trzech godzin dwóch artystów rzeźbiarzy Polak Michał Micuła i Francuz Samuel Girault wyrzeźbili słynnego poznańskiego podróżnika Kazimierza Nowaka z rowerem. Więcej w artykule: Wyrzeźbiony z lodu Kazimierz Nowak wita podróżnych przed nowym dworcem kolejowym.

Niestety już następnej nocy rzeźba została zniszczona przez wandali.

Uszkodzono ¼ rzeźby - bagażnik i siodełko. Stało się to w nocy z soboty na niedzielę. Na szczęście ochrona kolejowa zauważyła, że ktoś skacze po rzeźbie. Było to kilka młodych osób. Ochrona wezwała policję, która spisała sprawców. Jako firma TriGranit złożyliśmy roszczenie i będziemy skarżyć tych młodych ludzi. Rzeźba jest wyceniona na 5 tysięcy złotych, stratę szacujemy na 1000 zł. Chcemy pokazać, że nie można czuć się bezkarnym, nawet przy takim akcie wandalizmu. Jeśli uda nam się wygrać sprawę z powództwa karnego pieniądze chcemy przekazać na cel charytatywny - powiedział Przemysław Terlecki, rzecznik firmy TriGranit.


Komentarze (2)

15-12-2012 17:16:25
De.
Co za debile. Gdy tylko się pojawi coś nowego zaraz barany muszą wszystko rozpieprzyć. Takich to na co najmniej 3 miesiące dać do sprzątania ulic, parków czy kopania rowów i to w odpowiedniej kamizelce żeby wszyscy wiedzieli za co to robią.
15-12-2012 14:58:28
as
a gdzie mundurowi i monitoring?
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: