Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi przywróciły pawilonom 1 i 2 z 1929 roku drugie życie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi przywróciły pawilonom 1 i 2 z 1929 roku drugie życie
14-12-2012 13:53   Janusz Ludwiczak
Dobiega końca remont pawilonów nr 1 i 2 znajdujących się przy ul. Głogowskiej. Dwa z najstarszych pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich zyskały drugie życie i elewacje, które już wkrótce nabiorą zupełnie nowego kształtu i kolorów.

Na początku listopada rozpoczął się remont pawilonów nr 1 i 2 znajdujących się przy ul. Głogowskiej. W ramach inwestycji targowe hale zyskały nową elewację i izolację przeciw wilgoci.

Wybudowana w 1929 roku Hala Przemysłu Ciężkiego do niedawna pełniła funkcje pawilonu wystawienniczego. Jej przeznaczenie i charakter zmieniły się w 2011 roku, kiedy za sprawą koncertu zespołu Hurts pawilon sprawdził się jako miejsce koncertowe. Od momentu muzycznego debiutu hala zyskała nie tylko bogate portfolio spektakli Polskiego Teatru Tańca czy koncertów takich zespołów jak Kult, Hey, Myslovitz czy Dżem. Zyskała również nowe imię – Muzyczny Pawilon 2 oraz pierwsze w 90-letniej historii MTP graffiti zdobiące jej wejście. Aby w pełni dostosować obiekt do organizacji coraz większych koncertów, konieczne było wybudowanie dodatkowych pryszniców oraz przestrzeni VIP. Dla poprawienia estetyki 83-letniego budynku naprawiono również jego elewację i dyskretnie zmieniono kolor bazując na stonowanej gamie bieli i szarości - mówi Karolina Makowska z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

O odświeżoną elewację utrzymaną w tej samej kolorystyce wzbogacił się sąsiadujący z MP2 pawilon nr 1. Nieco młodszy, bo wybudowany w 1948 roku, obiekt zwany popularnie nową Halą Przemysłową powstał w czasach, gdy architektura wystawiennicza stała się azylem awangardy. Dzięki ciekawej architekturze, antresoli i odrębnemu wejściu „jedynka” coraz częściej wybierana jest przez organizatorów wystaw, festiwali i przeróżnych wydarzeń kulturalnych - dodaje Karolina Makowska, MTP.


Komentarze (1)

15-12-2012 22:08:56
yaro88
wkońcu ten budynek z zewnątrz wyglada przyzwoicie. naprawde podoba mi sie i juz nie straszy gosci.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: