Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Adopcja Serca dla afrykańskich dzieci w Szkole Podstawowej nr 77 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Adopcja Serca dla afrykańskich dzieci w Szkole Podstawowej nr 77
13-12-2012 00:41   Janusz Ludwiczak
W Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego odbył się koncert charytatywny połączony z kiermaszem świątecznym, z których dochód zostanie przeznaczony na "Adopcję Serca" - projekt, który ma na celu pomóc w nauce dzieciom z Afryki. Dzięki zebranym w poniedziałek pieniądzom podczas kiermaszu i koncertu uda się opłacić naukę, jedzenie i odzież 10-letniemu Dawidowi Amadou Zenke z Rwandy.

Już po raz kolejny odbył się w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego kiermasz świąteczny połączony z koncertem świątecznym. Dzięki zebranym pieniądzom naukę, jedzenie i odzież będzie miał zapewnione 10-letni Dawid Amadou Zenke z Rwandy.

Szkoła Podstawowa nr 77 od sześciu lat uczestniczy w akcji charytatywnej "Adopcja Serca", dzięki której udało się już pomóc Odile z Rwandy. Obecnie szkoła opiekuje się 10-letnim Dawidem, który zamiast do pracy może chodzić do szkoły. Dzięki wsparciu SP77 udało się wybudować szpital dla maluchów cierpiących na chorobę głodową. Wykupując "Bilet do stacji życie" (za 72 euro każdy) udało się opłacić leczenie trójki dzieci i wysłać do nich paczki z maskotkami pluszowymi i zabawkami dla niewidomych.

W ubiegłym roku dzięki zebranym funduszom podczas kiermaszu świątecznego i koncertu charytatywnego udało się również zakupić maszynę brajlowską do ośrodka dla dzieci niewidomych w Kibeho w Rwandzie oraz opłacić cały rok nauki Dawida.

Zebrane środki pozwoliły również na zakup komputera do pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej nr 77. W sumie podczas zeszłorocznego kiermaszu świątecznego i koncertu charytatywnego w SP77 zebrano 3 562,59 zł. W tym roku kwota może być większa.

W poniedziałek rozstrzygnięty został również V Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzech Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem", którego celem było rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci. Do konkursu zgłosili się młodzi literaci z pięciu szkół podstawowych - nr 20, 21, 34, 38, 77.

Nagrody w kategorii Młody Literat otrzymali: Wanda Berkowska za tekst "Magiczna nauczycielka" z SP77, Maja Komorowska za tekst "Szkolne Czary-Mary" z SP38 i Ewa Smura - "Lekcja w kosmicznej szkole", SP34.

Natomiast w kategorii Złota Wyobraźnia nagrodzeni zostali Bartosz Kaluga (SP20) - "Niesamowity aparat", Aleksander Bruski (SP34) - "Niesamowita przygoda w szkole" oraz "Julia Kołodziejska" z Sp20 za wiersz "Tajemnicza koleżanka".

V Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzecich Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem", który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 77 odbył się pod patronatem Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu oraz Rady Osiedla Święty Łazarz.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: