Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sto listów w obronie prześladowanych napisano w Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sto listów w obronie prześladowanych napisano w Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty"
11-12-2012 01:40   Janusz Ludwiczak
Przez 24 godzin, nawet w nocy w Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" przy ul. Potockiej odbywał się Maraton Pisania Listów w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. W sumie napisano sto listów, najwięcej w obronie Alesia Bialackiego, obrońcy praw człowieka na Białorusi.

W ponad 200 miejscach w całej Polsce odbył się XIII Maraton Pisania Listów Amnesty International. Listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane były pisane również na Łazarzu, w siedzibie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty", przy ul. Potockiej.

Akcja rozpoczęła się w sobotę w samo południe i trwała przez 24 godziny, również przez całą noc aż do niedzieli do godz. 12.

Maraton Pisania Listów mobilizuje ludzi w całej Polsce i na całym świecie by solidarnie i jednym głosem przeciwstawić się łamaniu praw człowieka. Poprzez swoje działania mamy szansę realnie wpłynąć na losy osób, które znajdują się w zagrożeniu - wyjaśnia Urszula Kisiel z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Byliśmy zdecydowani przebywać tutaj całą noc, przez 24 godziny od godz. 12 w sobotę do godz. 12 w niedzielę. Na szczęście mieliśmy spory zapas kawy i zielonej herbaty. Warto było czekać nawet na jedną osobę, która przyjdzie i napisze list. Jedna kartka papieru może zdziałać cuda - powiedziała Anna Gwizdek z "Horyzontów".

Listy były pisane odręcznie, żeby pokazać, że wkładamy w to pracę i nie jest nam obojętny los tych ludzi, poświęcają czas zależy nam by zmieniała się ich sytuacja. Listy można było pisać w języku polskim, a także w językach narodowych osób prześladowanych lub w językach międzynarodowych, np. angielskim. Nie było żadnych kryteriów. Dobrze było napisać coś od siebie, wyjaśnić dlaczego jesteśmy przyjęci losem danej osoby i zaapelować o poprawę jej sytuacji. Wszystkie listy zostały wysłane do ambasad poszczególnych krajów w Warszawie i tam zostaną przekierowane dalej - wyjaśnia Anna Gwizdek.

W sumie w Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" napisano równo 100 listów, najwięcej - 17 w obronie Alesia Bialackiego, obrońcy praw człowieka na Białorusi.

Po 24-godzinnym Maratonie, chwilach zmęczenia i wyczekiwania na kolejnych gości, zakończyliśmy tegoroczną edycję XIII Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Największy kryzys mieliśmy o godzinie 4 nad ranem, kiedy od kilku godzin nikt nie przychodził. Dzielnie przetrwaliśmy czekając na kolejne osoby, które przyszły rano i jeszcze przed południem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji - podsumowuje Urszula Kisiel, Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

W całej Polsce w XIII Maratonie Pisania Listów napisano 182 957 listów, a na świecie łącznie 415 904.

W Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" napisano w sumie 100 listów:

 • w obronie rodziny Coastel- 11
 • w obronie Alesia Białeckiego- 17
 • w obronie Gao- 7
 • w obronie mieszkanców Tawarga- 2
 • w obronie Azza Hillal- 9
 • w obronie Narges Mohammadi- 6
 • w obronie społeczności Bodo- 8
 • w obronie Pussy Riot- 7
 • w obronie Hussaina Salena M.Amerfedi- 6
 • w obronie Girifna - 5
 • w obronie Narges Mohammadi - 9
 • w obronie Marii Isabel Franco- 8
 • w obronie Chiou Ho-shuna- 5


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: