Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Głogowskiej kierowcy mogą znów jeździć dwoma nitkami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Głogowskiej kierowcy mogą znów jeździć dwoma nitkami
08-12-2012 11:00   Janusz Ludwiczak
Przywrócona została stała organizacja ruchu w rejonie Dworca Zachodniego. Kierowcy zmierzający w kierunku Mostu Dworcowego nie muszą już jeździć po torowisku tramwajowym, a znów mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu. Zakończyło się podłączanie nowej trasy PST do istniejącego torowiska na ul. Głogowskiej.

28 lipca rozpoczęły się prace związane z budową przedłużenia trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego. Do istniejącego torowiska na ul. Głogowskiej dobudowywane były nowe tory, którymi z Łazarza na Piątkowo zaczną jeździć tramwaje.

Od tego czasu kierowcy mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu i nie mogli skręcać w uliczkę prowadzącą przy budynku poczty. Od września kierowcy musieli jeździć po torowisku tramwajowym.

W tym tygodniu na w rejonie Dworca Zachodniego przywrócona została stała organizacja ruchu. Kierowcy zmierzający w kierunku Mostu Dworcowego nie muszą już jeździć po torowisku tramwajowym, a znów mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu.

W miejscu gdzie były prowadzone prace powstała nie tylko nowa nawierzchnia, chodniki i nowe torowisko, ale również sygnalizacja świetlna, która będzie niezbędna do obsługi nowej trasy tramwajowej.


Komentarze (4)

08-12-2012 16:59:16
js
Wyjazd z targów ma być w obie strony i na Górczyn i w kierunku mostu.
08-12-2012 14:14:48
wolf
No w sumie racja, tylko dla tramwajów jest tam potrzebny sygnalizator, dla samochodów tam jest niepotrzebnie ustawiony, bo nic nie koliduje tam z ruchem samochodów. No chyba że w przyszłości tam zrobią przejście dla pieszych.
08-12-2012 13:57:28
js
Docelowo ma tam być wjazd/wyjazd na targowy parking wielopoziomowy. Przypuszczam, że to z myślą o tym.
08-12-2012 11:06:34
mieszkaniec
te światła dla aut w kierunku Górczyna, to ich zamysłem jest co?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: