Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Unikatowe prezenty można kupić na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Unikatowe prezenty można kupić na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych {GALERIA ZDJĘĆ}
08-12-2012 01:27   Janusz Ludwiczak
Ponad 350 artystów prezentuje swoje unikatowe i niepowtarzalne prace podczas Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Do niedzieli na Targach będzie nie tylko zobaczyć, ale również kupić na gwiazdkowy prezent biżuterię, unikatowe ubiory i dodatki, ceramikę i szkło, przybory do malowania, ręcznie wykonane zabawki czy ozdoby świąteczne.

Już po raz dziewiąty na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Jest to niepowtarzalna galeria rękodzieła oraz sztuki użytkowej, na której swoje prace prezentuje ponad 350 artystów z całej Polski.

Na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych można zobaczyć i zakupić m.in. ręcznie wykonane zabawki dla dzieci, torebki, oryginalną ceramikę i szkło, biżuteria oraz ubiory od awangardowych projektantów, ciekawe elementy wystroju wnętrz, a także prace malarzy, fotografików, rzeźbiarzy oraz artystów ludowych. Taki nietuzinkowy podarunek na pewno ucieszy najbliższych. Wszystkie prace są starannie przygotowane przez absolwentów i studentów akademii sztuk pięknych, artystów ludowych, regionalnych rzemieślników, jak i utalentowanych amatorów.

Chętni mogą spróbować swoich sił w różnorodnych technikach podczas warsztatów artystycznych. W ich trakcie można dowiedzieć się jak wyrabiać biżuterię, jakie są techniki zdobienia, filcowania, zdobienia papieru pergaminowego czy jak zrobić ozdoby choinkowe. Osoby tworzące rękodzieło znajdą szeroką gamę przyborów i materiałów do twórczości plastycznej, a przy okazji będzie to świetna okazja do inspiracji.

Dla najmłodszych przygotowano Strefę Dziecka, w której odbędą się zajęcia plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej i spotkania przybliżające dzieciom postać św. Mikołaja. Pod okiem instruktorów dzieci będą mogły wykonać ozdoby choinkowe: filcowe koniki, choinki filcowe i papierowe, styropianowe bombki, łańcuchy choinkowe, a także gwiazdkowe prezenty i kartki świąteczne przy użyciu ciekawych technik. W piątek odbędzie się przedstawienie "Książę szuka żony", a w sobotę zajęcia taneczne. Program dla dzieci dopełnią warsztaty linowe oraz mini ścianka wspinaczkowa, dostępna dla najmłodszych przez cały weekend.

W ramach Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych odbywa się ponadto Kiermasz Żywności Tradycyjnej i Regionalnej, stanowiący doskonałą okazję do kupienia i wypróbowania regionalnych przysmaków oraz tradycyjnego polskiego jadła. Ponadto zorganizowana została wystawa prac artystycznych rękodzieł laureatów konkursu Tredny Art. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich można również obejrzeć bożonarodzeniowe szopki na pokonkursowej wystawie "Żłobek Wielkopolski" przygotowanej wspólnie z Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych można zwiedzać w sobotę w godz. od 10:00 do 19:00 oraz w niedzielę od 10:00-18:00. Bilety normalne kosztują 8 zł, a seniorzy i dzieci do lat 13 wejdą na targi za 5 złotych.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: