Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W szkołach zorganizowano kiermasze świąteczne - dochód przeznaczony zostanie na sprzęt multimedialny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W szkołach zorganizowano kiermasze świąteczne - dochód przeznaczony zostanie na sprzęt multimedialny
08-12-2012 01:18   Janusz Ludwiczak
Zapach pierników i makowców unosił się w piątek na korytarzach Szkoły Podstawowej nr 90 przy ul. Chociszewskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 69 przy ul. Jarochowskiego. W obu szkołach zorganizowano kiermasze świąteczne, podczas których można było kupić również ozdoby i kartki świąteczne przygotowane własnoręcznie przez uczniów. Dochód z kiermaszów zostanie przeznaczony m.in. na zakup sprzętu multimedialnego.

Zarówno na korytarzach Szkoły Podstawowej nr 69 jak i w "dziewięćdziesiątce" stanęły stoiska, na których można było kupić pierniki, makowce czy ozdoby i kartki świąteczne własnoręcznie wykonane przez uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 90 przy ul. Jarochowskiego kiermasz świąteczny odbył się po raz dziesiąty. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na paczki świąteczne dla dzieci najbardziej potrzebujących oraz wyposażenie kolejnych klas trzecich.

Cieszy nas, że w tym roku odwiedzili nas również absolwenci szkoły w dość dużej grupie. Na medal spisali się rodzice. Stoiska są pełne wyrobów, wykonane rękoma dzieci, to nie są rzeczy, które można spotkać w sklepach. Środki zebrane podczas kiermaszu będą podzielone i przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci oraz uzupełnienie sprzętu multimedialnego dla szkoły - powiedziała Romana Appelt, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 90 im. hr Władysława Zamoyskiego przy ul. Chociszewskiego.

Podobnie było w "sześćdziesiątej dziewiątej"

Pierniki i inne ciasta świąteczne są autorstwa uczniów i ich rodziców. Uczniowie robili również własnoręcznie prace plastyczne. Na kiermaszu można było kupić również stroiki i kartki świąteczne. W tym roku Rada Rodziców postanowiła przeznaczyć dochód z kiermaszu na tablice multimedialne w szkole - objaśnia Gabriela Białek, przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego (Zespół Szkół nr 8) przy ul. Jarochowskiego.


Kiermasz świąteczny w Szkole Podstawowej nr 69 przy ul. Jarochowskiego (1-14)
Kiermasz świąteczny w Szkole Podstawowej nr 90 przy ul. Chociszewskiego (0,15-44)
Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Zapach pierników unosił się na szkolnym korytarzu

ZOBACZ TAKŻE: W MDK3 już święta

ZOBACZ TAKŻE: Na dziedzińcu Radia Merkury odbył się świąteczny jarmark

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: