Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Festiwal Rzeźby Lodowej uratowany. Odbędzie się również przed dworcem kolejowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jak informuje MPK o godz. 13:20 wznowiono ruch tramwajowy na ulicy Głogowskiej. Tramwaje linii nr 3, 5, 8, 11 i 14 kursują już normalnie pomiędzy Mostem Dworcowym i Hetmańską. Kierowcy muszą jeszcze liczyć się z utrudnieniami na ulicy Głogowskiej, pomiędzy Śniadeckich i Berwińskiego do czasu naprawy nawierzchni.
Festiwal Rzeźby Lodowej uratowany. Odbędzie się również przed dworcem kolejowym
23-11-2012 01:27   Janusz Ludwiczak
We wrześniu pod znakiem zapytania stanął organizowany od siedmiu lat Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej - powodem były cięcia finansowe. Jednak dzięki wsparciu sponsora impreza się odbędzie, nie tylko na Starym Rynku, ale również przed nowym dworcem kolejowym. Motywy rzeźb, które tam staną będą nawiązywać do podróży i zbliżających się świąt.

Z uwagi na wyjątkowy charakter, wysoki poziom artystyczny, niesłabnące zainteresowanie publiczności węgierski developer, spółka TriGranit Development Corporation , realizująca w Poznaniu projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zdecydowała się wesprzeć finansowo organizację VII Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej. TriGranit zaproponował miastu partnerskie wsparcie i wspólne zorganizowanie VII już Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej - mówi Przemysław Terlecki, rzecznik prasowy TriGranit w Poznaniu.

VII Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej odbędzie się 8 i 9 grudnia na Starym Rynku. Podczas dwudniowej imprezy rzeźbiarze zużywają kilkanaście ton lodu, by oczarować mieszkańców i turystów niezwykłym pokazem mroźnych dzieł sztuki. Na żywo będzie można zobaczyć jak powstają niepowtarzalne rzeźby z ogromnych brył lodu. W tym roku pojawią się reprezentacje aż ośmiu krajów: Francji, Bułgarii, Holandii, USA, Kanady, Rosji, Filipin i Polski.

Festiwal ten odbędzie się nie tylko na Starym Rynku, ale również na kładce łączącej Most Dworcowy z budynkiem nowego dworca kolejowego Poznań Główny.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się nieoficjalnie od postawienia w piątek 7 grudnia o godz. 14 pierwszej rzeźby na kładce łączącej Most Dworcowy z nowym, zbudowanym przez TriGranit dworcem kolejowym Poznań Główny. W tym miejscu powstanie jeszcze jedna rzeźba, 14 grudnia. Motywy tych rzeźb mają nawiązywać do podróży oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wykonają je poznańscy artyści nagradzani i od lat biorący udział w Festiwalu - wyjaśnia Przemysław Terlecki z TriGranit-u.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Dekoracje wiosenne” czyli … Międzykulturowe robótki ręczne

21

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Łazarskie Przedszkolaki - Łazarskim Seniorom”: "Wiosna , wiosenka" przedstawienie w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 89

22

mar

do 23-03-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Sakralia" - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„ZIMY ŻAL”- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści wspólnie z publicznością wykonają utwory nawiązujące do przełomu zimy i wiosny. Go

24

mar

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
►WIĘCEJ: www.wybory2019.lazarz.pl
głosowanie w godz. 8:00-20:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: