Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Festiwal Rzeźby Lodowej uratowany. Odbędzie się również przed dworcem kolejowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Festiwal Rzeźby Lodowej uratowany. Odbędzie się również przed dworcem kolejowym
23-11-2012 01:27   Janusz Ludwiczak
We wrześniu pod znakiem zapytania stanął organizowany od siedmiu lat Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej - powodem były cięcia finansowe. Jednak dzięki wsparciu sponsora impreza się odbędzie, nie tylko na Starym Rynku, ale również przed nowym dworcem kolejowym. Motywy rzeźb, które tam staną będą nawiązywać do podróży i zbliżających się świąt.

Z uwagi na wyjątkowy charakter, wysoki poziom artystyczny, niesłabnące zainteresowanie publiczności węgierski developer, spółka TriGranit Development Corporation , realizująca w Poznaniu projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zdecydowała się wesprzeć finansowo organizację VII Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej. TriGranit zaproponował miastu partnerskie wsparcie i wspólne zorganizowanie VII już Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej - mówi Przemysław Terlecki, rzecznik prasowy TriGranit w Poznaniu.

VII Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej odbędzie się 8 i 9 grudnia na Starym Rynku. Podczas dwudniowej imprezy rzeźbiarze zużywają kilkanaście ton lodu, by oczarować mieszkańców i turystów niezwykłym pokazem mroźnych dzieł sztuki. Na żywo będzie można zobaczyć jak powstają niepowtarzalne rzeźby z ogromnych brył lodu. W tym roku pojawią się reprezentacje aż ośmiu krajów: Francji, Bułgarii, Holandii, USA, Kanady, Rosji, Filipin i Polski.

Festiwal ten odbędzie się nie tylko na Starym Rynku, ale również na kładce łączącej Most Dworcowy z budynkiem nowego dworca kolejowego Poznań Główny.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się nieoficjalnie od postawienia w piątek 7 grudnia o godz. 14 pierwszej rzeźby na kładce łączącej Most Dworcowy z nowym, zbudowanym przez TriGranit dworcem kolejowym Poznań Główny. W tym miejscu powstanie jeszcze jedna rzeźba, 14 grudnia. Motywy tych rzeźb mają nawiązywać do podróży oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wykonają je poznańscy artyści nagradzani i od lat biorący udział w Festiwalu - wyjaśnia Przemysław Terlecki z TriGranit-u.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: