Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Każdego dnia w wypadkach ginie 11 osób - Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Każdego dnia w wypadkach ginie 11 osób - Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych
19-11-2012 00:06   Janusz Ludwiczak
Codziennie na polskich drogach średnio 11 osób ponosi śmierć, a ponad 100 zostaje rannych. W roku ubiegłym na poznańskich drogach w 789 wypadkach 59 osób zginęło, a 967 zostało rannych. 18 listopada obchodziliśmy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Od początku lat dziewięćdziesiątych liczba pojazdów zarejestrowanych w Polsce systematycznie rośnie. W 2001 roku w całej Polsce zarejestrowanych było 10 503 052 samochodów osobowych, 1 979 293 samochodów ciężarowych i 802 752 motocykli. Dziewięć lat później liczba aut wzrosła o ponad 6,7 mln. W 2010 roku według danych GUS zarejestrowanych było 17 239 800 samochodów osobowych (wzrost o 64,1%), 2 767 035 samochodów ciężarowych (wzrost o 39,8%) i 1 013 014 motocykli (o 26,2% więcej).

Każdego dnia na polskich drogach ginie średnio 11 osób, a ponad 100 zostaje rannych. W roku ubiegłym w całym kraju doszło do 40 065 wypadków drogowych, w których 4 189 osób poniosło śmierć, a 49 501 osób zostało rannych.

W Poznaniu w 2011 roku doszło do 789 wypadków, w których 59 osób poniosło śmierć, a 967 zostało rannych.

Każdego dnia na świecie w wypadkach drogowych ginie 4 tys. osób, a setki tysięcy zostaje rannych i poszkodowanych. Rocznie w wypadkach drogowych na całym świecie ginie ponad 1,2 mln osób. Na polskich drogach dziennie traci życie 11 osób, a ponad 100 zostaje rannych. Wielu z nich pozostaje kalekami na całe życie i wymaga stałej opieki. Ci, którzy przeżyli wypadki drogowe, jak i ich rodziny, noszą duchowe zranienia i traumę po tragicznej stracie najbliższych - mówi ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców.

Nie ma tygodnia, by do wypadków dochodziło również na łazarskich ulicach. Kilka tegorocznych zdarzeń zakończyło się niestety ze skutkiem śmiertelnym:

 • 17 listopada 2012 - W sobotni poranek na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Marcelińskiej pod nadjeżdżającą "siódemkę" wjechał samochód osobowy. W wyniku wypadku cztery kobiety, które podróżowały autem zostały ranne.
 • 6 listopada 2012 - na ulicy Roosevelta, przy Moście Dworcowym dźwig najechał na tramwaj linii nr 15. W wyniku wypadku siedem osób zostało rannych. Cztery osoby zostały odwiezione do szpitala, pozostałym na miejscu pomocy udzieliło pogotowie.
 • 16 października 2012 - 15-letnia dziewczyna, która przechodziła na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich została potrącona przez 31-letniego kierowcę.
 • 8 października 2012 - kobieta wpadła pod jadący ulicą Głogowską tramwaj linii nr 11. Do zdarzenia doszło przy skrzyżowaniu z ul. Śniadeckich. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.
 • 28 września 2012 - do wypadku doszło na ulicy Bukowskiej, w pobliżu ulicy Gorczyczewskiego. Rowerzysta przejeżdżał na drugą stronę ulicy przez przejazd (znajdujący się obok przejścia dla pieszych). Mężczyzna wpadł na maskę samochodu marki Ford Fiesta i uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku Nissana. Ranny rowerzysta został przewieziony karetką do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.
 • 21 września 2012 - po godz. 15 "czternastka" jadąca ulicą Głogowską, na wysokości Dworca Zachodniego potrąciła pieszego. Mężczyzna przechodził w miejscu niedozwolonym.
 • 22 sierpnia 2012 - na skrzyżowaniu Bukowskiej i Polnej samochód marki zderzył się z autobusem pospiesznym L. W wyniku wypadku kierowca Mazdy został ranny. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia i policja.
 • 31 lipca 2012 - na ulicy Wojskowej doszło do tragicznego wypadku. Motocyklista zderzył się z dwoma samochodami osobowymi. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.
 • 26 lipca 2012 - ok. godz. 14 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Chociszewskiego zderzyły się dwa samochody marki Citroen. W wypadku na szczęście nikomu nic się nie stało. Przejazd przez skrzyżowanie był przez kilka minut utrudniony.
 • 4 lipca 2012 - Do dwóch wypadków doszło w środę na łazarskich ulicach. Najpierw o godz. 10:10 na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego kierujący skuterem zderzył się z samochodem osobowym. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, a na miejsce przybyły dwie jednostki straży pożarnej. Natomiast o godz. 13:30 kierująca samochodem marki volkswagen zderzyła się z samochodem marki honda na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Chociszewskiego. Na szczęście w tym wypadku nikt nie ucierpiał.
 • 23 czerwca 2012 - W sobotę po godz. 14 na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Berwińskiego samochód terenowy marki Mitsubishi Pajero zderzył się z samochodem osobowym marki Saab. W wypadku ucierpiała jedna osoba, która została przewieziona karetką do szpitala. Okoliczności wypadku bada policja.
 • 19 maja 2012 - na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego dwie osoby zostały poważnie ranne i trafiły do szpitala. Trzy dni później w szpitalu zmarł taksówkarz, który ucierpiał w wypadku.
 • 12 maja 2012 - na skrzyżowaniu ulic Matejki i Grottgera doszło do wypadku. Jadący ulicą Matejki motocykl zderzył się z samochodem dostawczym. Na miejsce przybyła policja i pogotowie. Ranny motocyklista został odwieziony do szpitala.
 • 8 maja 2012 - na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Klaudyny Potockiej. Przez prawie godzinę tramwaje nie jeździły z tego powodu ulicą Głogowską, a bimby stanęły w korku sięgającym od ulicy Potworowskiego aż do Rynku Łazarskiego.
 • 25 kwietnia 2012 - 14-letnia dziewczyna wpadła pod tramwaj. Do zdarzenia doszło na ulicy Głogowskiej, na wysokości Rynku Łazarskiego. 14-letnia dziewczyna z urazem nóg została przewieziona do szpitala dziecięcego przy ul. Krysiewicza.
 • 19 kwietnia 2012 - samochód dostawczy wpadł w poślizg i przewrócił się na bok. Kierowca został odwieziony karetką do szpitala. Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 18 na ulicy Grochowskiej przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Reymonta. Mercedes sprinter wpadł w poślizg i przewrócił się. Kierowca został odwieziony karetką do szpitala. Przez prawie godzinę przejazd przez skrzyżowanie ulic Grochowskiej i Reymonta był utrudniony. W tym czasie strażacy usuwali plamę oleju na ulicy oraz podnieśli przewrócony samochód dostawczy.
 • 4 kwietnia 2012 - na skrzyżowaniu ulic Stablewskiego i Głogowskiej doszło do wypadku dwóch samochodów. Osobowy Citroen zderzył się z dostawczym Mercedesem. Na miejscu zjawiły się dwie jednostki straży pożarnej, pogotowie i policja. Lekarze na miejscu udzielili pomocy medycznej poszkodowanym.
 • 27 stycznia 2012 - kilka minut po godz. 6 pieszy, który przechodził na przejściu przez ulicę Głogowską w pobliżu Parku Wilsona został potrącony przez ciężarówkę. Mężczyzna zginął na miejscu. Ciężarówka potrąciła mężczyznę, który przechodził na pasach na skrzyżowaniu ulicy Głogowskiej i Wyspiańskiego. W tym samym czasie z ulicy Wyspiańskiego w Głogowską skręcał samochód ciężarowy. Mężczyzna zginął na miejscu. Okazało się, że pieszym był niewidomy.
 • 24 stycznia 2012 - trzynastolatek wpadł pod samochód na ulicy Palacza, przy skrzyżowaniu z Kasprzaka. Nastolatek został przewieziony do szpitala dziecięcego przy ul. Krysiewicza. Wiadomo, że przechodził w miejscu niedozwolonym. Do wypadku doszło we wtorek ok. godz. 7:30. W pewnym momencie trzynastolatek wtargnął na ulicę Palacza. Przechodził na drugą stronę ulicy w miejscu niedozwolonym. Nastolatek z lekkimi obrażeniami trafił do szpitala dziecięcego przy ul. Krysiewicza.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: