Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Akcjomat 1" - dźwiękowy performance w Galerii Raczej {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Akcjomat 1" - dźwiękowy performance w Galerii Raczej {GALERIA ZDJĘĆ}
09-11-2012 01:28   Janusz Ludwiczak
W czwartek w Galerii Raczej mieszczącej się przy ul. Głogowskiej 53 zaprezentowana została sztuka performance "Akcjomat 1".

Akcjomat 1 to pierwsza część kolejnej serii prezentacji sztuki performance w Galerii Raczej. Akcjomat ma na celu zaprezentowanie zróżnicowanych postaw artystycznych w odniesieniu do sztuki efemerycznej. Różnorodna praktyka twórcza nadaje odmienny charakter poszczególnym działaniom artystów. Anka Fugazi czerpie z praktyk teatralnych, często podejmując temat ograniczeń wynikających z ciała, ról płciowych i społecznych czy życiowych doświadczeń. Konrad Juściński używa wykonanych przez siebie intrygujących obiektów mających swoje źródło w naturze. Hubert Wińczyk eksperymentuje z dźwiękami, a wraz z Moniką Winczyk jako MONster HUrricane Wihajster także z obecnością i relacjami ciała i duszy - wyjaśniają Agnieszka Szablikowska i Łukasz Trusewicz z Galerii Raczej.

Jako pierwsza na podwórzu kamienicy przy ul. Głogowskiej 53 wystąpiła Anka Fugazi Biernacka. Artystka z dziesięciu zdjętych z siebie t-shirtów ułożyła na chodniku krzyż a następnie udekorowała go kwiatami. Obok wełnianym sznurkiem utworzyła zarys leżącej postaci, który wypełniła ziarnem.

Każdy mógł sobie do zaprezentowanego performance dopisać swoją historię. Krzyż powstał z koszulek z festiwali, w których uczestniczyłam. To pamiątka mojej pracy jako animatora kultury, jeżdżenia na różne festiwale. Kwiaty są dodatkowym elementem i mają pokazać kobietę. Ziarno, które zostało usypane na śladach człowieka mam nadzieję, że rozdziobią jutro ptaki. Chciałam pokazać, że nasza praca i to kim jesteśmy zakończy się w taki sam sposób - objaśnia Anka Fugazi Biernacka.

Drugi performance przygotował Hubert Wińczyk. Na piętrze Galerii Raczej zaprezentował wybór tekstów z antologii "Poezja Polski Walczącej 1939-1945" ze szczególnym naciskiem na dźwiękową warstwę języka. Swój performance zatytułował "Poezja wojenna vs. poezja dźwiękowa".

Sztukę performance "Akcjomat 1" zaprezentowali jeszcze Konrad Juściński i MONster HUrricane Wihajster - Monika i Hubert Wińczyk. Poniżej obszerna fotorelacja.

W sobotę, 8 grudnia w Galerii Raczej zostanie zaprezentowana kolejna sztuka performance - "Akcjomat 2".


Komentarze (2)

10-11-2012 14:47:37
JS
Szkoda tylko, że nieczęsto tam się coś dzieje. Ale fajnie, że to podwórko ożyło. A ludzie, którzy przychodzą na performance potrafią się odpowiednio zachować. Postoją, podyskutują, wypalą parę papierosów ale nie ma przy tym darcia mordy, dzikich krzyków i innych okołopubowych ekscesów. Mimo tego, że nie darzę tego rodzaju sztuki estymą, mam duży szacunek dla tworzących i odwiedzających tę galerię.
10-11-2012 12:22:36
poznaniAnka
Nie pojmuje tej sztuki nowoczesnej, ale ze az tyle mlodych ludzi przyszlo, szacun.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: