Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policja opuściła dworzec - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policja opuściła dworzec
03-11-2012 17:55   Janusz Ludwiczak
Do historii przeszedł komisariat Policji na dworcu kolejowym Poznań Główny. Z początkiem listopada jego funkcjonowanie przejął komisariat targowy z ul. Śniadeckich. Policja zapewnia, że z dworca nie znikną patrole.

Komisariat Kolejowy Policji Poznań Główny miał być zlikwidowany już w kwietniu ubiegłego roku, jednak na to nie zgodził się Komendant Główny Policji, który uznał, że placówka będzie niezbędna podczas mistrzostw Euro 2012.

Decyzją nadinsp. Krzysztofa Jarosza, Wielkopolskiego Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu z dniem 1 listopada 2012 r. komisariat kolejowy został jednak zlikwidowany. Powodem są m.in. koszty i niewielka ilość prowadzonych dochodzeń. Wyliczono, że w 2010 roku komisariat na Dworcu Głównym miał jedynie 180 spraw, związanych głównie z kradzieżami. Dla porównania Komisariat Policji w Tarnowie Podgórnym przy podobnym zatrudnieniu (37 funkcjonariuszy) miał w tym samym okresie ponad 1200 dochodzeń.

Funkcje komisariatu kolejowego od listopada przejęła placówka Poznań-Targi, przy ul. Śniadeckich 27 (tel.61 841 26 11, 61 657 26 12).

Policja zapewnia, że na dworcu wciąż pojawiać będą się patrole, m.in. z Wydziału Zabezpieczenia Miasta. Nad bezpieczeństwem czuwać będą również sokiści ze Straży Ochrony Kolei i prywatni ochroniarze.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: