Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwajem dojedziemy od soboty do cmentarza na Junikowie. Od 5 listopada kolejne zmiany ZTM! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwajem dojedziemy od soboty do cmentarza na Junikowie. Od 5 listopada kolejne zmiany ZTM!
24-10-2012 01:14   Janusz Ludwiczak
Od soboty tramwaje zaczną kursować do Junikowa. Dzień wcześniej rozpocznie się natomiast akcja "Znicz". Kierowcy, zmierzający na cmentarz Górczyński będą mogli parkować swoje samochody na pasie rozdziału na ulicy Arciszewskiego. Natomiast od 5 listopada tramwaje przestaną jeździć ulicą Grunwaldzką na Grunwald. Od Ronda Jeziorańskiego do Junikowa będą jeździć autobusy "za tramwaj", a na spore zmiany będą musieli przygotować się pasażerowie tramwajów linii nr 1, 5, 6, 8, 11, 13, 14, 15 i 18. "Czternastką" nie dojedziemy już z Łazarza do Bałtyku.

Wszystkich Świętych coraz bliżej. Już teraz sporo osób odwiedza groby bliskich. W piątek rusza tegoroczna akcja "Znicz". ZTM wspólnie z MPK przygotują dodatkowe tramwaje i autobusy, a nad bezpieczeństwem czuwać będą policjanci. Od 26 października aż do 4 listopada kierowców czekają też spore zmiany w organizacji ruchu.


Tramwaje dojadą do Junikowa

W piątek otwarta dla ruchu zostanie poszerzona ulica Grunwaldzka. Dzień później do Junikowa pojadą tramwaje.

Już w tą niedzielę zaobserwowaliśmy duże natężenie ruchu w rejonie cmentarzy. Od 26 października otwarta zostanie ulica Grunwaldzka. Ruch zostanie poprowadzony dwoma nitkami - mówi mł. asp. Józef Klimczewski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Ruch samochodowy będzie odbywać się po dwóch jezdniach ulicy Grunwaldzkiej. Przy cmentarzu na Junikowie prawy pas przeznaczony będzie na parkowanie - wyjaśnia Eugeniusz Bayer z Zarządu Dróg Miejskich.

Tramwaj do Junikowa został dopuszczony warunkowo. Od soboty tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 zamiast do pętli przy Budziszyńskiej będą wydłużone do Junikowa. Ponadto uruchomimy dodatkowe linie nr 22, 23 i 24. Przystanek "Junikowo/cmentarz" będzie przystankiem początkowo-końcowym - wyjaśnia Rafał Kupś, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.


Na Arciszewskiego samochód zaparkujemy na pasie rozdziału

Już od piątku na ulicy Arciszewskiego zostanie dopuszczone parkowanie w pasie rozdziału.

Obserwujemy, że z roku na rok ruch samochodów jest co raz większy, a baza parkingowa się nie zwiększa. Dodatkowo 1 listopada dopuszczone będzie parkowanie samochodów w pasie rozdziału na ulicy Arciszewskiego, już 100 metrów za skrzyżowaniem z ul. Reymonta.
Ponadto ze względu na remont wiaduktu górczyńskiego ruch ciężarowy zostanie wyprowadzony na Dolną Wildę i nie będzie prowadzić obciążoną już ulicą Głogowską
- tłumaczy Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej "drogówki".


Policja i Straż Miejska apelują....

Policja apeluje, by w samochodach nie pozostawiać torebek, laptopów i innych cennych rzeczy. Jadąc na cmentarz należy uniknąć jazdy na pamięć i zwracać uwagę na obowiązujące oznakowanie. Straż Miejska natomiast radzi, by porządkując groby bliskich zwrócić uwagę na swoje mienie.

Często bowiem odchodzimy, choćby po wodę, a w tym czasie giną pozostawione bez opieki torebka czy płaszcz - ostrzega Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.


Zmiany w organizacji ruchu - cmentarz Górczyński
26 października od godz. 12:00 oraz 27 i 28 października od godz. 8:00
• na ul. Arciszewskiego zostanie dopuszczone parkowanie w pasie rozdziału,
• obowiązywać będzie zakaz poruszania się samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t dmc, na ulicach Arciszewskiego i Ściegiennego (obowiązywać będzie objazd ulicami Hetmańską i Dolną Wildą),
31 października godz. 8:00 oraz w dniach 2 – 4 listopada od godz. 8:00:
• wprowadzenie zakazu poruszania się samochodów ciężarowych powyżej 3,5 dmc na ulicach Arciszewskiego i Ściegiennego (obowiązuje objazd ulicami Hetmańską i Dolną Wildą ), • dopuszczenie możliwość parkowania na pasie ruchu oraz w pasie rozdziału na ul. Arciszewskiego na odcinku między ul. Palacza a ul. Ściegiennego,
1 listopada od godz. 5:00:
• obowiązywać będzie zakaz ruchu samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t dmc na ul. Arciszewskiego i Ściegiennego – (obowiązuje objazd ulicami Hetmańską i Dolną Wildą ),
• możliwość parkowania na pasie ruchu oraz w pasie rozdziału ul. Arciszewskiego na odcinku od ul. Hetmańskiej (100 m za skrzyżowaniem z ul. Reymonta) do ul. Ściegiennego.
• Uwaga: sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulic Hetmańska – Głogowska oraz Hetmańska – Grochowska – Reymonta również zostaną wyłączone.

Zmiany w organizacji ruchu - cmentarz Junikowo:
26 października od godz. 12.00:
• ul. Cmentarna i Owcza na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Złotowskiej przygotowane zostaną do wprowadzenia ruchu jednokierunkowego – zmiany wprowadzone zostaną na wniosek policji.
27- 28 października od godz. 8.00 oraz 4 listopada od godz. 8.00:
• wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Cmentarnej i Owczej na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Złotowskiej,
• umożliwienie, na wniosek Policji, wyłączenia sygnalizacji świetlnej na całym ciągu ulic z wprowadzonym ruchem jednokierunkowego tj. na ul. Grunwaldzkiej od ul. Jawornickiej.
31 października od godz. 8.00 oraz w dniach 2 - 3 listopada od godz. 8.00:
• wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Cmentarnej i Owczej na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Złotowskiej,
• ul. Grunwaldzka od Jawornickiej przygotowana zostanie do wprowadzenia ruchu jednokierunkowego – zmiany wprowadzone zostaną na wniosek Policji,
• umożliwienie, na wniosek Policji, wyłączenia sygnalizacji świetlnej na całym ciągu ulic z wprowadzonym ruchem jednokierunkowym tj. na ul. Grunwaldzkiej od ul. Jawornickiej. 1 listopada od godz. 5.00:
• wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Jawornickiej, na ul. Cmentarnej i ul. Owczej na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Złotowskiej oraz na ul. Złotowskiej od ul. Owczej do ul. Bukowskiej,
• wyłączenie sygnalizacji świetlnej na całym ciągu ulic z wprowadzonym ruchem jednokierunkowym tj. na ul. Grunwaldzkiej od ul. Jawornickiej do Cmentarnej Uwaga: sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulic Hetmańska – Głogowska oraz Hetmańska – Grochowska – Reymonta również zostaną wyłączone.

Zmiany w organizacji ruchu - cmentarz Miłostowo:
26 października od godz. 12.00 oraz 29 - 30 października od godz. 8.00:
• na ul. Warszawskiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h, na wysokości cmentarza po obu stronach ulicy wyznaczone zostaną miejsca postojowe,
• wyznaczone zostaną miejsca postojowe na pasie rozdziału ulicy Warszawskiej; na ul. Warszawskiej i Gnieźnieńskiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz ruchu pojazdów ciężarowych, dla których wyznaczono objazd ulicami Bałtycką i Lechicką.
27-28 października od godz. 8.00:
• na ul. Warszawskiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h, na wysokości cmentarza po obu stronach ulicy wyznaczone zostaną miejsca postojowe,
• wyznaczone zostaną miejsca postojowe na pasie rozdziału ulicy Warszawskiej; na ul. Warszawskiej i Gnieźnieńskiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 t dmc, dla których wyznaczono objazd ulicami Bałtycką i Lechicką,
• na ul. Gnieźnieńskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (od ul. Głównej do Bałtyckiej) oraz zakaz ruchu pojazdów ciężarowych, wyznaczone zostaną miejsca postojowe na pasie ruchu, wyłączona zostanie sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Główna – Gdyńska - Gnieźnieńska – Krańcowa.


Komunikacja miejska na cmentarze:

27 październik 2012 (sobota):
• Przez cały dzień wszystkie kursy linii nr 1, 6, 13 i 15 wydłużone zostaną do pętli Junikowo. Od 27.10. zawieszone kursowanie autobusów "za tramwaj" linii T2.
• Przez cały dzień wszystkie kursy linii nr 7 zamiast na pętlę Zawady skierowane zostaną do pętli Miłostowo.
• W godzinach od około 9:00 do 17:00 kursy co 10 minut na liniach nr 1, 6, 7, 8, 13 i 15.
• Dodatkowa linia nr 22 kursująca z os. Sobieskiego przez Fredry, plac Wielkopolski, rondo Śródka, Warszawską do pętli Miłostowo. Kursy będą wykonywane z częstotliwością co 10 minut.
• Linia nr 77 - kursy z częstotliwością co około 15 minut.

28 październik 2012 (niedziela)
• Wszystkie kursy linii nr 1, 6, 13 i 15 wydłużone zostaną do pętli Junikowo.
• Wszystkie kursy linii nr 7 zamiast na pętlę Zawady skierowane zostaną do pętli Miłostowo.
• W godzinach od około 6:00 do 9:00 kursy co 20 minut na liniach nr 1, 6, 7, 8, 13 i 15.
• W godzinach od około 9:00 do 17:00: kursy co 10 minut na liniach nr 1, 6, 7, 8, 13 i 15.
• W godz. od 9 do 17 dodatkowa linia nr 22 kursująca z os. Sobieskiego przez Fredry, plac Wielkopolski, rondo Śródka, Warszawską do pętli Miłostowo. Kursy będą wykonywane z częstotliwością co 10 minut.
• Linia nr 77 - kursy z częstotliwością co około 15 minut.
• Na liniach nr 63, 64, 82, 93 kursy z podwojoną częstotliwością.

29 październik 2012 (poniedziałek):
• Przez cały dzień wszystkie kursy linii nr 1, 6, 13 i 15 wydłużone zostaną do pętli Junikowo.

30 i 31 październik 2012 (wtorek i środa):
• Przez cały dzień wszystkie kursy linii nr 1, 6, 13 i 15 wydłużone zostaną do pętli Junikowo.
• Przez cały dzień wszystkie kursy linii nr 3 i 7 zamiast na pętlę Zawady skierowane zostaną do pętli Miłostowo.
• W godzinach od około 9:00 do około 17:00 na linii nr 77 kursy z częstotliwością co około 15 minut.

1 listopad 2012 – Wszystkich Świętych (czwartek):
• Przez cały dzień wszystkie kursy linii nr 1, 6, 13 i 15 wydłużone zostaną do pętli Junikowo.
• Przez cały dzień wszystkie kursy linii nr 7 zamiast na pętlę Zawady skierowane zostaną do pętli Miłostowo.
• W godzinach od około 6:00 do 9:00 kursy co 10 minut na liniach nr 1, 6, 7, 8, 13 i 15.
• W godzinach od około 9:00 do 18:00 kursy co 5 minut na linii nr 15, kursy co 10 minut na liniach nr 1, 6, 7, 8, 13.
• W godzinach od około 9:00 do 17:00 dodatkowa linia nr 22 kursująca z os. Sobieskiego przez Fredry, plac Wielkopolski, rondo Śródka, Warszawską do pętli Miłostowo. Kursy będą wykonywane z częstotliwością co 10 minut.
• W godzinach od około 9:00 do 17:00 dodatkowa linia nr 23 kursująca z Junikowa przez Grunwaldzką, Reymonta, Hetmańską, Górny Taras Rataj, Jana Pawła II, rondo Śródka, Warszawską do pętli Miłostowo. Kursy będą wykonywane z częstotliwością co 7-8 minut.
• W godzinach od około 9:00 do 17:00 dodatkowa linia nr 24 kursująca z Junikowa przez Grunwaldzką, Przybyszewskiego, Dąbrowskiego, Fredry, Marcinkowskiego, Podgórną, Kórnicką, Jana Pawła II, rondo Śródka, Warszawską do pętli Miłostowo. Kursy będą wykonywane z częstotliwością co 7-8 minut.
• W godzinach od około 8:00 do około 17:00 na linii nr 77 kursy z częstotliwością co około 10 minut
• W godzinach od około 8:00 do około 17:00 na liniach nr 60, 63, 64, 70, 82, 93 kursy z podwojoną częstotliwością.
• Od 6:00 autobusy „za tramwaj” nr T5 kursować będą zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze i soboty.
• Autobusy linii nr 50 kursować będą do godziny 18:00 bez wjazdów pod King Cross Marcelin.
• Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu informuje, że w dniu 1 listopada 2012 roku od godziny 6:00 do 19:00 następuje wydłużenie ważności biletów czasowych: ważność biletu 15-minutowego przedłużona zostaje do 25 minut. Na pozostałe przejazdy w jednym kierunku bez względu na czas ich trwania obowiązywać będą bilety 30-minutowe.

2 listopad 2012 (piątek):
• W dniu 2 listopada 2012 roku komunikacja funkcjonować będzie według sobotniego rozkładu jazdy.
• Przez cały dzień wszystkie kursy linii nr 1, 6, 13 i 15 wydłużone zostaną do pętli Junikowo
• Przez cały dzień wszystkie kursy linii nr 7 zamiast na pętlę Zawady skierowane zostaną do pętli Miłostowo
• W godzinach od około 9:00 do 17:00 kursy co 10 minut na liniach nr 1, 6, 7, 8, 13 i 15.
• W godzinach od około 9:00 do 17:00 dodatkowa linia nr 22 kursująca z os. Sobieskiego przez Fredry, plac Wielkopolski, rondo Śródka, Warszawską do pętli Miłostowo. Kursy będą wykonywane z częstotliwością co 10 minut.
• W godzinach od około 9:00 do 17:00 dodatkowa linia nr 23 kursująca z Junikowa przez Grunwaldzką, Reymonta, Hetmańską, Górny Taras Rataj, Jana Pawła II, rondo Śródka, Warszawską do pętli Miłostowo. Kursy będą wykonywane z częstotliwością co 10 minut.
• W godzinach od około 9:00 do 17:00 dodatkowa linia nr 24 kursująca z Junikowa przez Grunwaldzką, Przybyszewskiego, Dąbrowskiego, Fredry, Marcinkowskiego, Podgórną, Kórnicką, Jana Pawła II, rondo Śródka, Warszawską do pętli Miłostowo. Kursy będą wykonywane z częstotliwością co 10 minut.
• W godzinach od około 8:00 do około 17:00 linia nr 77 kursy z częstotliwością co około 15 minut.

3 listopad 2012 (sobota):
• Przez cały dzień wszystkie kursy linii nr 1, 6, 13 i 15 wydłużone zostaną do pętli Junikowo
• Przez cały dzień wszystkie kursy linii nr 7 zamiast na pętlę Zawady skierowane zostaną do pętli Miłostowo.
• W godzinach od około 9:00 do 17:00 kursy co 10 minut na liniach nr 1, 6, 7, 8, 13 i 15.
• W godzinach od około 8:00 do około 17:00 na linii nr 77 kursy z częstotliwością co około 15 minut.

4 listopad 2012 (niedziela):
• Przez cały dzień wszystkie kursy linii nr 1, 6, 13 i 15 wydłużone zostaną do pętli Junikowo
• Przez cały dzień wszystkie kursy linii nr 7 zamiast na pętlę Zawady skierowane zostaną do pętli Miłostowo.
• W godzinach od około 9:00 do 17:00 kursy co 10 minut na liniach nr 1, 6, 7, 8, 13 i 15.
• W godzinach od około 8:00 do około 17:00 na linii nr 77 kursy z częstotliwością co około 15 minut.


Zmiany w komunikacji miejskiej od 5 listopada

Tuż po okresie Wszystkich Świętych, od 5 listopada w związku z budową wiaduktu pod III ramę komunikacyjną ulicą Grunwaldzką, od Ronda Jeziorańskiego do Junikowa będą jeździć autobusy "za tramwaj". Swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 5, 6, 8, 11, 14, 15 i 18. Zawieszone zostanie kursowanie "jedynki" i "trzynastki", zaś "czternastką" nie dojedziemy już z Łazarza do Bałtyku. Zarząd Transportu Miejskiego chce bowiem "odciążyć" ulicę Dąbrowskiego, którą kursuje obecnie sześć linii tramwajowych.Ponadto ZTM zmieni trasę autobusów linii nr 45, które będą wydłużone do Kaczej oraz zamiast ulicą Bukowską pojadą przez Przybyszewskiego i Marcelińską.

Od 5 listopada tramwaje nie pojadą od Ronda Jeziorańskiego do Junikowa. Rozważaliśmy uruchomienie tramwaju wahadłowego, jednak pasażerowie jadąc z Junikowa musieliby aż dwukrotnie się przesiadać - najpierw z autobusu "za tramwaj" do "wahadła" a później na zwykły tramwaj. Uznaliśmy, że lepszym rozwiązaniem będzie autobus "za tramwaj' od Junikowa do Ronda Jeziorańskiego. Autobus T1 będzie kursować co 3-4 minuty
Na skrzyżowaniach Grunwaldzkiej i Grochowskiej oraz Grunwaldzkiej i Bułgarskiej wprowadzone zostaną śluzy dla autobusów, tak aby ten ruch usprawnić. Prawe skrajne pasy będą przeznaczone tylko dla autobusów oraz samochodów skręcających w prawo, czyli podobnie jak jest na ulicy Bukowskiej. Korki tworzą się tylko przy skrzyżowaniach. Autobus T1 będzie kursować co 3-4 minut
- powiedział Tomasz Łapsewicz z Zarządu Transportu Miejskiego.

Linia tramwajowa nr 1:
Będzie ZAWIESZONA. Jej funkcjonowanie od Ronda Jeziorańskiego do Franowa przejmie linia nr 6.

Linia tramwajowa nr 5:
Ze Stomila będzie dojeżdżać na Piątkowską (a nie jak do tej pory na os. Sobieskiego).

Linia tramwajowa nr 6:
MIŁOSTOWO - ... - Matyi - Most Dworcowy - Roosevelta - Bukowska - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - os. Lecha - Piaśnicka (tunel) - FRANOWO

Linia tramwajowa nr 8:
Z Miłostowa będzie dojeżdżać na os. Sobieskiego (a nie jak do tej pory na Ogrody).

Linia tramwajowa nr 11:
OGRODY - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Głogowska - Hetmańska - Rondo Starołęka - Starołęcka - STAROŁĘKA

Linia tramwajowa nr 13:
Będzie ZAWIESZONA. Jej funkcjonowanie od Ronda Jeziorańskiego do Starołęki przejmie linia nr 15.

Linia tramwajowa nr 14:
ZAJEZDNIA GŁOGOWSKA - Głogowska - Most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - Strzelecka - Pl. Wiosny Ludów - Podgórna - Marcinkowskiego - Pl. Wolności - 27 Grudnia (powrót przez Gwarną i Św. Marcin) - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

Linia tramwajowa nr 15:
OS. SOBIESKIEGO - Trasa PST - Roosevelta - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - Krzywoustego - Rondo Rataje - Zamenhofa - Rondo Starołęka - Starołęcka - STAROŁĘKA

Linia tramwajowa nr 18:
FRANOWO - ... - Matyi - Most Dworcowy - Głogowska - ZAJEZDNIA GŁOGOWSKA

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - linia T1:
RONDO JEZIORAŃSKIEGO - Grunwaldzka - JUNIKOWO

Linia autobusowa nr 45:
Wszystkie kursy linii nr 45 zostaną na stałe wydłużone do pętli Kacza oraz skierowane przez ulicę Przybyszewskiego i Marcelińską (nie będą realizowane kursy ulicą Bukowską na odcinku od Przybyszewskiego do Grochowskiej):
RONDO KAPONIERA - Bukowska - Przybyszewskiego - Marcelińska - Bułgarska - Jugosłowiańska - Promienista - Jawornicka - Mrągowska - KACZA

Linia autobusowa nr 64:
Wydłużone zostaną 3 kursy linii nr 64 do pętli Puszkina.


Komentarze (10)

27-10-2012 16:40:02
kakakak
Jeśli w końcu nie przywrócą linia nr 26 to wpadnę w złość
25-10-2012 17:33:18
kakakak
Mam nadzieję , że oni nie zlikwidują tego starego torowiska Węgorka Jeleniogórska , pozniwarz mają fajne słupy trakcyjne , a jeśli rozbiorą to niech zostawią chociarz 3 te słupy trakcyjne
25-10-2012 17:27:23
kakakak
Powinni uruchomić kilka dodatkowych linii nr 20 , 21 ,28 i przywrócić 26 a 5 zlikwidować i przetablicować w 19 os Jana III Sobieskiego - Rossvellta - Fredry - Gwarna - Strzelecka - Królowej Jadwigi - Jana Pawła II - Trasa Kórnicka - GTR - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - Junikowo linia nr 20 Piątkowska - trasa Winiarska - al Wielkopolska - Pułaskiego - Most Teatralny - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Grunwaldzka - Junikowo linia nr 21 Starołęka - Starołęcka - Żegrze - Trasa Kórnicka - Jana Pawła II - Królowej Jadwigi - Rossvelta - Grunwaldzka - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - Rossvelta - PST - os Jana II Sobieskiego linia nr 28 Wilczak - Przełajowa - Winogrady - Pułaskiego - Roosevelta - Fredry - Gwarna - Strzelecka - Królowej Jadwigi - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - Junikowo , a 2 , 9 i 10 skierować równierz na Junikowo i przebudować ul 28 czerwca od Rynku Wideckiego do pętli Dębiec wraz z gruntowną przebudową trowiska tramwajowego linia nr 26 os Jana III Sobieskiego - Trasa PST - Roosevelta - Fredry - Gwarna - Podgórna - Mościeckiego - Jana Pawła II - Zamenhofa - Starołęcka - Starołęka linia nr 5 Zlikwidowana. Jej Funkcje przejmą 19 i 26
24-10-2012 14:57:01
goryl
Już widzę, jak ludzie znów będzie zdezorientowani, jak to to 1 nie jeździ? A gdzie jest 13? Nie mogli zrobić na rondzie przybyszewskiego przetablicowania? na rondzie 1 zamieniałaby się w 13, a 6 w 15. proste.
24-10-2012 14:18:18
pasażer
@kakakak: Czy Ciebie powaliło? Chcesz, by 19 objeżdżała pół miasta? Już widzę jakie opóźnienia będzie miał ten tramwaj. 26 to była linia uzupełniająca, która jeździła głownie w szczycie. Mogli po prostu przywrócić 26, a 5 skrócić do Gwarnej.
24-10-2012 13:46:17
kakakak
Dlaczego nie przywrócą kurosowania lini nr 26.Powinii linię nr 26 skierować na Starołękę , a 5 zlikwidować i przetablicować na 19 os Jana III Sobieskiego - Rossvellta - Fredry - Gwarna - Strzelecka - Królowej Jadwigi - Jana Pawła II - Trasa Kórnicka - GTR - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - Junikowo
24-10-2012 12:19:17
gosc
Dlaczego zmienili 11? Teraz nie da się dojechać bez przesiadki na Piątkowską - niby jeszcze jest 64 ale notorycznie się spóźnia albo wcale nie jedzie.
24-10-2012 11:09:45
mihau
Chyba lepiej, niż naokoło przez Przybyszewskiego. Część z tych zmian (w celu odciążenia Dąbrowskiego) była postulowana już przed zamknięciem Kaponiery, odpowiedź była "nie, bo wiele różnych przyczyn". W końcu ktoś dojrzał zza biurka wszechobecne korki tramwajowe.
24-10-2012 10:39:50
roman 66
trudny czas dla nas motorniczych i dla pasazerow,szkoda tylko ze wszelkie zmiany robione sa zza biurka bez konsultacji z pasazerami czy motorniczymi
24-10-2012 10:11:07
kaśka
znowu zmiany, czy oni poszaleli? i co teraz mam jeździć naokoło przez Strzelecką?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: