Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wprowadzono objazdy dla... pieszych - rozpoczął się remont przejścia podziemnego pod Kaponierą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wprowadzono objazdy dla... pieszych - rozpoczął się remont przejścia podziemnego pod Kaponierą
23-10-2012 00:41   Janusz Ludwiczak
Z utrudnieniami związanymi z przebudową Ronda Kaponiera muszą liczyć się już nie tylko kierowcy i pasażerowie MPK, ale również piesi. Ekipy budowlane wkroczyły do przejścia podziemnego pod Kaponierą.

Ekipy budowlane demontują pawilony handlowe i zrywają strop. Z sufitu wystają kable i elementy stalowe konstrukcji. Piesi nie przejdą już bezpośrednio pod ulicą Zwierzyniecką. Aby przejść pomiędzy hotelem Mercure a Sheratonem lub Jowitą trzeba obejść całe przejście podziemne naokoło.

W listopadzie docelowo całe przejście podziemne zostanie zamknięte. Również kierowcy będą musieli liczyć się z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu na wschodniej jezdni ulicy Roosevelta między Mostem Dworcowym a skrzyżowaniem z ulicą Bukowską.

Przebudowa Kaponiery rozpoczęła się 10 tygodni temu i potrwa aż do końca przyszłego roku. W ramach inwestycji, którą realizuje konsorcjum firm: Obrascon Huarte Lain SA (lider konsorcjum), Aprivia SA, Hydrobudowa Polska SA i Przedsiębiorstwo Robót Górniczych Metro ETRO sp. z o.o. przebudowana zostanie konstrukcja podtrzymująca od ulicy Bukowskiej do Mostu Teatralnego, wykonane zostaną niezbędne prace dla uruchomienia komunikacji tramwajowej i ruchu drogowego w pełnym zakresie w ulicy Roosevelta na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do ulicy Bukowskiej, wyremontowane zostanie przejście podziemne (zbudowane zostaną również ruchome schody i windy), a także wybudowana zostanie stacja przesiadkowa PST/Kaponiera.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat
- akcja twórcza z książką "Najlepsza zupa na świecie" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: