Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wprowadzono objazdy dla... pieszych - rozpoczął się remont przejścia podziemnego pod Kaponierą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wprowadzono objazdy dla... pieszych - rozpoczął się remont przejścia podziemnego pod Kaponierą
23-10-2012 00:41   Janusz Ludwiczak
Z utrudnieniami związanymi z przebudową Ronda Kaponiera muszą liczyć się już nie tylko kierowcy i pasażerowie MPK, ale również piesi. Ekipy budowlane wkroczyły do przejścia podziemnego pod Kaponierą.

Ekipy budowlane demontują pawilony handlowe i zrywają strop. Z sufitu wystają kable i elementy stalowe konstrukcji. Piesi nie przejdą już bezpośrednio pod ulicą Zwierzyniecką. Aby przejść pomiędzy hotelem Mercure a Sheratonem lub Jowitą trzeba obejść całe przejście podziemne naokoło.

W listopadzie docelowo całe przejście podziemne zostanie zamknięte. Również kierowcy będą musieli liczyć się z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu na wschodniej jezdni ulicy Roosevelta między Mostem Dworcowym a skrzyżowaniem z ulicą Bukowską.

Przebudowa Kaponiery rozpoczęła się 10 tygodni temu i potrwa aż do końca przyszłego roku. W ramach inwestycji, którą realizuje konsorcjum firm: Obrascon Huarte Lain SA (lider konsorcjum), Aprivia SA, Hydrobudowa Polska SA i Przedsiębiorstwo Robót Górniczych Metro ETRO sp. z o.o. przebudowana zostanie konstrukcja podtrzymująca od ulicy Bukowskiej do Mostu Teatralnego, wykonane zostaną niezbędne prace dla uruchomienia komunikacji tramwajowej i ruchu drogowego w pełnym zakresie w ulicy Roosevelta na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do ulicy Bukowskiej, wyremontowane zostanie przejście podziemne (zbudowane zostaną również ruchome schody i windy), a także wybudowana zostanie stacja przesiadkowa PST/Kaponiera.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: