Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gratowóz zbierał od mieszkańców stare pralki, lodówki i telewizory - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gratowóz zbierał od mieszkańców stare pralki, lodówki i telewizory
20-10-2012 23:21   Janusz Ludwiczak
Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych, czyli Gratowóz zaparkował w sobote przy ul. Kolejowej 37 i skrzyżowaniu Sczanieckiej i Jarochowskiego, by przez pół godziny przyjmować od mieszkańców stare i zużyte pralki, lodówki, telewizory i inny sprzęt RTV i AGD.

Najpierw o godz. 11:20 Gratowóz stanął przy ul. Kolejowej, a 40 minut później podjechał na ulicę Sczanieckiej, przy skrzyżowaniu z Jarochowskiego. Mieszkańcy mogli w sobotę do Mobilnego Punktu Gromadzenia Odpadów Problemowych przynosić m.in. stare i zużyte pralki, lodówki, telewizory i inny sprzęt RTV i AGD.

Dzisiejsza akcja cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem. Mieszkańcy przynoszą do nas pralki i lodówki. Zdarzały się też osoby, które chciały zostawić farby i oleje. Niestety nie przyjmujemy tych rzeczy - powiedział Maciej Włodarczyk z Zakładu Zagospodarowania Odpadów, pracownik Gratowozu.

W tym roku Gratowóz pojawia się na Łazarzu i Grunwaldzie znacznie częściej - zamiast co kwartał przyjeżdża co dwa miesiące.

W Mobilnym Punkcie Gromadzenia Odpadów Problemowych możemy zostawić takie rzeczy jak stare pralki, lodówki, telewizory, żelazka, kuchenki mikrofalowe i innego rodzaju sprzęt elektryczny.

Była to już piąta wizyta Gratowozu na Łazarzu. Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych pojawi się ponownie 15 grudnia.

W ciągu roku zużyty sprzęt RTV i AGD, a także farby, rozpuszczalniki, przeterminowane leki, oleje, zaolejone szmaty, opakowania po substancjach niebezpiecznych, opony, gruz czy materiały zawierające azbest można pozostawić na na Gratowisku, czyli punkcie gromadzenia odpadów problemowych. Znajduje się on m.in. na Dębcu, przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. nr 284 (przy byłym stadionie Lecha). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00 (telefon 061-833 22 12). Gratowisko działa także przy ul. Wrzesińskiej 12 na os. Warszawskim oraz w Suchym Lesie przy składowisku odpadów komunalnych.


Komentarze (6)

28-10-2012 16:57:03
Hania
Do "JS" - ladnie z twojej strony, ze sie angazujesz, moze przypomniec temat, skoro Euro i stadion to juz stary temat :) Pozdrowienia
27-10-2012 10:59:27
JS
Haniu, firma ZYS twierdzi, że w ich śmieciarkach są strefy wydzielone do przewożenia różnych rodzajów odpadków. Jednak praktyka mówi coś innego. Próbowałem tym zainteresować różne instytucje - jednak bez rezultatu. Wiesz, w Poznaniu przez ostatnie lata był tylko jeden temat ważny dla władz -euro i stadion...
26-10-2012 22:43:10
Hania
Do "JS", to cos nie prawdopodobnego !!! Oni powinni zabierac surowiec wtorny osobna smieciarka/ciezarowka, gdyby ktos nagral ich na komorke/video filmik, co oni robia i napisal/wyslal video o tym gdzie trzeba to bylaby wielka afera !!! Ale jak nikt sie nie odzywa i toleruje takie postepowanie to firma ZYS a moze i inne, dalej bedzie robila co bedzie chciala. Ja pisalam, ze bym wysledzila gdzie jedzie ten gratowoz po zakonczeniu akcji, co robia z tym ?
26-10-2012 18:03:09
JS
Po co śledzić. U mnie śmieci zabiera firma ZYS. Wygląda to tak. Do śmieciary najpierw wrzucają śmieci z dużych pojemników, następnie targają pojemnik z plastikiem, wrzucają oczywiście do tej samej śmieciary, a potem dopychają zawartością z pojemników ze szkłem i papierem. O kant d... z taką ekologią...
26-10-2012 16:14:56
Hania
Do "morlock": mam nadzieje, ze nie masz racji :) ze jednak jest to wszystko gdzies przerabiane, Daj Boze bo inaczej to co piszesz z "oddychaniem" to swieta prawda. Recyclerzy to pozyteczna bardzo grupa dzialajacas na rzecz czytego otoczenia, pracuja jak mrowki, po cichu ale efektywnie. Gdybym tam byla na miejscu to wysledzilabym gdzie te gratowozy jada po zakonczeniu dnia.
23-10-2012 09:41:54
morlock
Tak na marginesie, pora coś z tym zrobić. To straszliwa, choć sporadyczna konkurencja dla miejscowych recyclerów (to moje słowo, więc nie szukajcie w słownikach). W czasach gdy najmniejszy ajzolek metalowy, połamana ryczka i milimetr drutu miedzianego traktowane są jak ostatni kawałek chleba zjawia się GRAAATOWÓÓÓZ. Kukając na JEGO pakę (dzięki za foty Panie Januszu) podziwiać możemy radosną (choć już wyeksploatowaną) twórczość Amiki, Boscha i innych takich. Brak tylko grotów (mebli - tłumaczenie dla nowych poznaniaków). Gdzie znikają nie wie ani policja ani fizycy, specjaliści od czarnych dziur. Ja wiem. Drodzy Łazarzanie my nimi ODDYCHAMY. I tak w piece, po uprzednim zmniejszeniu gabarytów (porąbanie źle mi się kojarzy) trafia wszystko co "do sie spolić". Po babcina kanapa, socjalistyczna meblościanka,szafki kuchenne - wszystko w komin. Nie ma dziwne bo każdy lubi ciepełko lecz jest pewien haczyk. Otóż w przedmiotowym opale jest tyle prawdziwego drewna ile prawdziwego mięsa w puszce mielonki.Lakiery i kleje spajające płyty wiórowe użyte do produkcji mebli zawierają ćwierć tablicy Mendelejewa w tym groźny dla dróg oddechowych formaldehyd. Jeśli dodać do tego butelki PET ( po soczkach i innych colach) stosowane na rozpałkę i do podtrzymania cugu, prócz zatykania przewodów kominowych tworzą w powietrzu osiadającą na wszystkim mieszankę zdatną do oddychania, ale do czasu. Wiedzą o tym tylko ci którzy w sezonie grzewczym myją osobiście samochody oraz astmatycy. Więc drogie mamy, babcie, ciocie,bony, nianie i opiekunki nie mruczcie na osoby które przypadkiem odmuchały wasze pociechy dymkiem z papierosa.Jesienno-zimowy sezon na wykwity skórne i wzmożone użycie inhalatorów uważam za otwarty.
Aktualności
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: