Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Właściciele kamienic za wyremontowanie budynku zostali zwolnieni z podatku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Właściciele kamienic za wyremontowanie budynku zostali zwolnieni z podatku
18-10-2012 20:28   Janusz Ludwiczak
Na zwolnienie z podatku będą mogli od stycznia przyszłego roku liczyć właściciele kamienic, którzy wyremontują frontową, boczną i podwórkową elewację razem z dachem.

We wtorek Rada Miasta pozytywnie przyjęła projekt uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości budynków lub ich części, znajdujących się na obszarze jednostek pomocniczych - Osiedla Stare Miasto, Osiedla Jeżyce, Osiedla Sołacz, Osiedla Św. Łazarz, Osiedla Wilda oraz Osiedla Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria lub wpisanych indywidualnie do rejestru zabytków, w których wykonano remont elewacji.

Od 2013 roku właściciele kamienic, które powstały przed 1 stycznia 1965 roku z Łazarza, a także z Wildy, Jeżyc, Starego Miasta, Śródki, Ostrowa Tumskiego, a także Sołacza będą mogli ubiegać się o zwolnienie z podatku na okres 10 lat w wysokości do połowy kosztów remontu elewacji budynku od strony frontu i podwórza, bądź też dachu - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Chcemy zmienić dotychczasowe zasady, które dotyczy tylko remontów budynków frontowej elewacji na Starym Mieście. Niekiedy budynki powojenne są w gorszym stanie. W tych budynkach musi być realizowana funkcja mieszkaniowa na co najmniej 60% powierzchni. O zwolnienie z podatku będzie mógł ubiegać się również podmiot komercyjny pod warunkiem, że w jego budynku będzie w 60% realizowana funkcja mieszkaniowa - dodaje miejski radny Mariusz Wiśniewski.

Projekt uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości, w których wykonano remont pozytywnie przyjęło 24 radnych. Wstrzymało się troje radnych z prezydenckiego klubu Poznański Ruch Obywatelski (Jan Chudobiecki, Joanna Frankiewicz i Sławomir Smól).


Komentarze (4)

18-10-2012 23:07:58
w
O Perle to powinien być codziennie artykuł - tak długo, aż się ktoś kompetentny zainteresuje. Osobiście oddałbym ją za darmo każdemu kto zobowiąże się wyremontować i zagospodarować (komornik chciał rok temu za nią 5.532.133,33zł) - bo wartość rynkową to mają chyba już tylko cegły rozbiórkowe z tego budynku:(. Pozytywnie natomiast wygląda remont kamienicy u wylotu z Grottgera na Matejki - wszystko wyprute do gołej cegły i robione na nowo, żadne pudrowanie.
18-10-2012 22:59:22
Hania
Nie dziw, ze kasa miastowa jest pusta i ma braki. Zwolnienie od podatkow na okres 10 lat to jest wielka przesada, na 2 lata byloby dosc. Dlaczego takie dlugoletnie ulgi ?
18-10-2012 20:57:24
morlock
Jeśli byłbym paranoikiem to bym pomyślał że biega o to by wreszcie namierzyć właścicieli Perełki u zbiegu Niegolewskich i Matejki. Ktoś jeszcze pamięta że to my, podatnicy odpaskudzamy, odliściamy i prawieodśnieżamy (sporadycznie) posesję na winklu j/w? Pamiętacie który to już rok i przez czyją indolencję?
18-10-2012 20:42:20
morlock
Czyli, cytując Monty Pythona ...stare g...o w nowym papierku... ale pójdzie w koszty podatnika.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: