Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można zwiedzić zakamarki MTP i obejrzeć odnaleziony film z 1946 roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można zwiedzić zakamarki MTP i obejrzeć odnaleziony film z 1946 roku
18-10-2012 19:16   Janusz Ludwiczak
W piątek w samo południe będzie można udać się na wycieczkę po Międzynarodowych Targach Poznańskich. W trakcie spaceru poznamy nie tylko ich historię i zobaczymy ciekawe zakamarki, ale zobaczymy również w całości odnaleziony nie dawno w archiwalnych zbiorach unikatowy film dokumentalny z 1946 roku, a na nim targi "Odzież i dom", a także jak 66 lat temu po II wojnie światowej wyglądały ulice Głogowska, Roosevelta i Bukowska. Zwiedzanie MTP odbędzie się w 70. rocznicę śmierci twórcy Powszechnej Wystawy Krajowej.

W piątek w samo południe będzie można wybrać się na spacer po Międzynarodowych Targach Poznańskich i poznać ich historię. W trakcie wycieczki, którą oprowadzać będzie przewodnik Tomasz Mikszo będzie można poznać kolejne tajemnice i zakamarki Targów.

Na zwiedzanie MTP warto wybrać się tym bardziej, że na zakończenie będzie można obejrzeć odnaleziony nie dawno unikatowy film dokumentalny z 1946 roku, ukazujący targi "Odzież i dom". Na filmie można zobaczyć jak 66 lat temu, już po II wojnie światowej wyglądały także ulice Głogowska, Roosevelta i Bukowska.

W piątek mija również 70. rocznica śmierci twórcy Powszechnej Wystawy Krajowej. 19 października 1942 roku zmarł ówczesny prezydent Poznania Cyryl Ratajski. To właśnie dzięki jego staraniom kandydatura Poznania zwyciężyła w zaciętej rywalizacji z Warszawą i w 1926 roku oficjalnie zatwierdzono decyzję o organizacji PeWuKi w Poznaniu.

Zwiedzanie MTP rozpocznie się w piątek o godz. 12:00. Zbiórka w holu wschodnim, tzw. "akwarium" - wejście od strony Mostu Dworcowego.


Komentarze (3)

20-10-2012 08:53:17
Pracujący
Być może wagarowicze, ale pracujący nie weźmie urlopu żeby zobaczyć zakamarki. Wycieczke trzeba zrobić w dzień wolny od pracy.
19-10-2012 20:22:59
ten z popołudniówki
bezrobotni, emeryci i renciści a także wszyscy z popołudniowej zmiany też są ważni :) oglądając fotki z ostatniej czyli dzisiejszej wycieczki widzę niepokojąco dużą liczbę młodych ludzi ale kolega "pracujący" zapewne uzna , że są to wagarowicze :)
19-10-2012 09:23:09
Pracujący
Wycieczki dla bezrobotnych, emerytów, rencistów... no i jeszcze tych co idą na popołudniówkę do pracy :) Cała reszta czyta, że są wycieczki
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: