Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Fotografie sławnych nieżyjących polskich fotografów" można zobaczyć w "Kręgu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Fotografie sławnych nieżyjących polskich fotografów" można zobaczyć w "Kręgu"
12-10-2012 22:57   Janusz Ludwiczak
W piątek wieczorem w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii odbył się wernisaż i otwarcie wystawy Krystyny Łyczywek "Fotografie sławnych nieżyjących polskich fotografów".

W ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki w piątek wieczorem w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbył się wernisaż i otwarcie wystawy Krystyny Łyczywek "Fotografie sławnych nieżyjących polskich fotografów".

Krystyna Łyczywek - romanistka, tłumaczka literatury francuskiej, fotografka, dziennikarka. Jest członkiem honorowym Związku Polskich Artystów Fotografików, Fotoklubu RP, założycielką Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego i członką Fotoklubu Katalonii i Polish American Photographic Club w Nowym Jorku.

Tematem jej prac jest przede wszystkim człowiek oraz krajobraz. W latach 1948-2009 wzięła udział w ponad 150 wystawach w Polsce i zagranicą, gdzie otrzymała nagrody i wyróżnienia. W latach 1957-2009 jej prace były eksponowane na ok. 160 wystawach indywidualnych w Polsce, Finlandii, Francji, Grecji, Holandii, Japonii, Niemczech, Rumunii, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech.

Około 1700 zdjęć Krystyny Łyczywek zostało opublikowanych w folderach turystycznych, czasopismach, książkach i albumach. Wydała książki autorskie m.in. "Diaporama", "Od kropli wody do oceanu", "Rozmowy o fotografii". Opublikowała również ponad 1400 artykułów w prasie polskiej i zagranicznej (czeskiej, francuskiej, bułgarskiej, hiszpańskiej, holenderskiej, niemieckiej, szwajcarskiej, węgierskiej, włoskiej). Jej prace znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej w Paryżu, Muzeum Ludwiga w Kolonii, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie i w Bièvres, w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie i w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą.

Krystyna Łyczywek jest laureatką orderu Honneur et Reconnaissance Instytutu France-Pologne, odznaczenia Honoraire Excellence FIAP (HonEFIAP). Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fotografii została uhonorowana nagrodą I-stopnia Ministra Kultury i Sztuki oraz medalem im. Jana Błuhaka. W 2010 roku otrzymała Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Piątkowy wernisaż odbył się w przededniu rozpoczynającego się Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii, którego idea zasadza się na bliskiej Ireneuszowi Zjeżdżałce filozofii uprawiania i przeżywania fotografii polegającej na szczególnym stosunku do naszej „małej ojczyzny” i współuczestnictwie w budowaniu tożsamości współczesnej Wielkopolski.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: