Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w "Kręgu" o Kresach, lustracji i Radiu Maryja {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w "Kręgu" o Kresach, lustracji i Radiu Maryja {WIDEO}
09-10-2012 11:49   Janusz Ludwiczak
W piątkowy wieczór w Klubie Krąg odbyło się spotkanie autorskie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Spotkanie zatytułowane "Nie zapomnij o Kresach" poświęcone było książce opisującej zmagania Kresowian i ich potomków w walce o prawdę historyczną o ludobójstwie. Z uwagi na rodzinne korzenie autora, w książce poświęcono dużo miejsca Ormianom, którzy przez wiele wieków wraz z Polakami i innymi mniejszościami narodowymi współtworzyli tradycję i historię Kresów. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski podzielił się również opinią ze swoimi czytelnikami o innych swoich książkach ("Moje życie nielegalne", "Chodzi mi tylko o prawdę"), a także odpowiadał na pytania publiczności dotyczące lustracji, abp Wielgusa i Radia Maryja.

Nie była to pierwsza wizyta ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego w Poznaniu.

W latach 1975-1979 byłem w wojsku jako kleryk. Nawet służyłem w Biedrusku, w brygadzie saperów. Jako neoprezbiter w 1983 roku byłem w kościele Zmartchwystańców na Wildzie, kiedy był w Poznaniu Ojciec Święty - wyjaśniał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Podczas spotkania ks. Isakowicz-Zaleski odpowiadał przede wszystkim o walce o prawdę dotyczącą ludobójstwa.

W drugiej części spotkania gość opowiadał na pytania czytelników, które dotyczyły m.in. lustracji, SB, sprawy abp Wielgusa, współpracy z Radiem Maryja oraz co zrobić, by zatrzymać młodych ludzi w kościele.

Na zakończenie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski podpisywał swoje książki. Spotkanie zorganizowała księgarnia Sursum Corda i Klub Osiedlowy "Krąg".

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji wideo:

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: