Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kobieta wpadła pod tramwaj - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kobieta wpadła pod tramwaj
09-10-2012 00:14   Janusz Ludwiczak
W poniedziałkowy poranek kobieta wpadła pod jadący ulicą Głogowską tramwaj linii nr 11. Do zdarzenia doszło przy skrzyżowaniu z ul. Śniadeckich.

Do zdarzenia doszło o godz. 8:25. Kobieta wpadła pod jadący ulicą Głogowską tramwaj linii nr 11. Wypadek miał miejsce przy skrzyżowaniu z ul. Śniadeckich.

Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu przybyła również policja i Nadzór Ruchu MPK.

Przez godzinę, do 9:20 tramwaje nie jeździły ulicą Głogowską w stronę Mostu Dworcowego. MPK uruchomiło w tym czasie autobusy zastępcze.

Okoliczności wypadku wyjaśni policja. Wstępnie wiadomo, że kobieta przebiegała przez przejście dla pieszych.


R E K L A M A

Rys: Janusz Ludwiczak (mapa: www.plan.lazarz.pl)

ZOBACZ TAKŻE: Czternastolatka wpadła pod tramwaj

ZOBACZ TAKŻE: Kierowco, z 50-tonowym tramwajem nie masz szans. Na Głogowskiej jest najwięcej wypadków

ZOBACZ TAKŻE: 31-letni mężczyzna wpadł pod tramwaj. Zginął na miejscu

ZOBACZ TAKŻE: Pieszy wpadł pod "piątkę"

ZOBACZ TAKŻE: Pieszy wpadł pod tramwaj

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

10-10-2012 19:34:13
Slawek
Skoro nie działają światła to kierowca zbliżając się do przejścia ma zachować szczególną ostrożność, w tym zwolnić i zatrzymać się by przepuścić pieszych wchodzących na przejście. Jeszcze nigdy nie widziałem takiego zachowania
09-10-2012 12:22:43
Patryk
Przez remont nie działają tam światła dla pieszych. Ludziom niestety za bardzo się spieszy i potem przechodzą kiedy nie powinni. Miałem wątpliwą przyjemność maszerować z Rynku Łazarskiego na MOst Teatralny gdyż jak widnieje w artykule tramwaje nie jeździły. Widziałem policję mierzącą drogę hamowania, nie widziałem żadnego trzaśniętego auta i wydedukowałem, że ktoś wpadł pod tramwaj. Całe szczęście, że życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. Ale faktem jest, że niektórzy piesi sami ,,się proszą'' o wypadek. Bo jak nazwać przebieganie przed jadącą na sygnale karetką, próbującą przebić się przez samochody na Alejach Niepodległości/Święty Marcin? Samochody próbując ustąpić miejsce karetce zagrodziły pasy, a że było zielone to pani x pchała się przez przejście tuż przed karetką. Jeśli komuś śpieszy się bardziej niż jadącej na sygnale karetce to może w niej potem wylądować. Czego oczywiście nikomu nie życzę. Tylko piszę (z nutą hipokryzji bo sam na czerwonym nie raz przechodziłem) ku przestrodze (także samemu sobie).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: