Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Uniwersytecie Medycznym Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa zainaugurowała rok akademicki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Uniwersytecie Medycznym Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa zainaugurowała rok akademicki
07-10-2012 00:08   Janusz Ludwiczak
W sobotę, w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego przy ul. Przybyszewskiego odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa. Podczas uroczystości rektor przyjął pierwszy sztandar, ufundowany przez absolwentów uczelni. Studenci pierwszego roku wzięli udział w akcie immatrykulacji, czyli pasowania, a tegoroczni absolwenci odebrali dyplomy ukończenia studiów. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa od tego roku akademickiego ma również nową siedzibę, która mieści się przy zbiegu ulic Orzeszkowej i Matejki.

Zanim odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego w nowej siedzibie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, która od października mieści się przy ul. Orzeszkowej 1 otwarta została wystawa fotografii socjologicznej z antypodów "Wartości tradycyjnej kultury Polinezji dla współczesności" w naukowym opracowaniu i autorstwie dr hab. Mirosławy Jaworowskiej, Kierownik Zakładu Socjologii Kultury Uniwersytetu Gdańskiego. Wystawę można zwiedzać do 6 listopada w siedzibie uczelni przy ul. Orzeszkowej 1 (wejście od ul. Matejki).

Później studenci i wykładowcy przenieśli się do Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Przybyszewskiego.

Inauguracja roku akademickiego 2012/2013 Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa rozpoczęła się od przekazania przez absolwentów pierwszego sztandaru dla uczelni, który odebrał rektor, dr Andrzej Zduniak.

Będzie to rok, który zaczęliśmy w nowej siedzibie. Będzie to trudne wyzwanie logistyczne, przeprowadzka z trzech obiektów do jednego budynku przy ulicy Orzeszkowej. Administracja uczelni mieści się teraz przy ulicy, której patronką jest pisarka, nominowana do nagrody Nobla. Pozwolę sobie zacytować zachowaną w dokumentacji noblowskiej opinię: "O ile w tekstach Sienkiewicza bije szlachetne polskie serce, to w twórczości Elizy Orzeszkowej bije serce człowieka". Trafiliście do uczelni, w której nie będziecie samotni. Wasze problemy będą naszymi problemami - powiedział w trakcie inauguracji nowego roku akademickiego dr Andrzej Zduniak, rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.

Następnie odczytany został list nadesłany przez Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbarę Kudrycką, po czym studenci pierwszego roku, reprezentujący poszczególne kierunki wzięli udział w akcie immatrykulacji, czyli pasowania. Natomiast tegoroczni absolwenci odebrali z rąk rektora dyplomy ukończenia studiów.

Na zakończenie uroczystości dr hab. Mirosława Jaworowska, Kierownik Zakładu Socjologii Kultury Uniwersytetu Gdańskiego wygłosiła wykład inauguracyjny "Zagrożenia i bezpieczeństwo kultur tradycyjnych w globalizującym się świecie XXI wieku".

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa została założona w 2004 roku. Uczelnia oferuje studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, pedagogika oraz zarządzanie, a także studia podyplomowe, które obejmują fundusze europejskie, pedagogikę, zarządzanie oświatą oraz zarządzanie bezpieczeństwem. Szkoła posiada również własne wydawnictwo. W sobotę naukę na pierwszym roku rozpoczęło 725 studentów.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

20

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu - robienie wieńców lei do tańca i printowanie hawajskich spódnic
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: