Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W autobusach za darmo poserfujemy po internecie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W autobusach za darmo poserfujemy po internecie
05-10-2012 00:47   Janusz Ludwiczak
Na ulice wyjechało 10 autobusów, w których pasażerowie posiadający laptopy, telefony komórkowe, tablety, smartfony i inne urządzenia będą mogli bezpłatnie korzystać z internetu podczas podróży.

Wszystko dzięki rozpoczętej współpracy firmy Inea z MPK. Na razie w 10 autobusach zainstalowane zostały mobilne hotspoty. Pasażer autobusu, korzystając z hotspotu, może za pomocą np. swojego smartfona czy tabletu przeglądać strony www lub np. wysyłać emaile podczas podróży. Dostęp do internetu działa na tej samej zasadzie, co w przypadku innych punktów dostępowych hotspot INEA umiejscowionych na stałe w mieście. Dla Abonentów operatora surfowanie jest bezpłatne non-stop dla pozostałych internautów - przez pierwsze 15 minut.

Rozwój sieci hotspotów to uzupełnienie naszej oferty internetowej, a nie tymczasowa akcja promocyjna. Mamy nadzieję, że ich mobilna odsłona spotka się z zainteresowaniem mieszkańców Poznania - mówi Tomasz Zmyślny, Dyrektor Generalny Inea.

Już od dłuższego czasu planowaliśmy umożliwić pasażerom korzystanie z bezpłatnego Internetu na pokładzie naszych pojazdów. Liczymy na to, że po fazie testów w hotspoty uda się wyposażyć jak najwięcej tramwajów i autobusów - przyznaje Iwona Cieślik z MPK Poznań.

Autobusy z mobilnymi hotspotami są specjalnie oznakowane wewnątrz, jednak nie są przypisane do konkretnej linii. Codziennie pojawiają się na nowych trasach, dzięki czemu może je testować jeszcze więcej osób. Pasażerowie MPK będą mogli w ten sposób surfować do końca tego roku.

Internet w autobusach to nie nowość. Przez cały maj i czerwiec surfowanie po globalnej sieci oferował jeden z banków.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: