Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chemicy wyprowadzili się na Morasko. W Collegium Chemicum kształcą się medycy i angliści - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chemicy wyprowadzili się na Morasko. W Collegium Chemicum kształcą się medycy i angliści
03-10-2012 00:30   Janusz Ludwiczak
W Collegium Chemicum przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich nie uczą się już studenci chemii, lecz studenci Uniwersytetu Medycznego i nowego Wydziału Anglistyki UAM. Wydział Chemii został przeniesiony do nowego budynku w kampusie UAM na Morasku.

Od poniedziałku studenci Wydziału Chemii mają zajęcia w nowym budynku, który został zbudowany na kampusie Morasko. W budynku przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich zajęcia mają studenci Wydziału Farmaceutycznego i Katedry Chemii Farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznego.

Od października w gmachu Collegium Chemicum zajęcia mają również studenci nowo uruchomionego Wydziału Anglistyki UAM.

Collegium Chemicum zostało zaprojektowany przez Edwarda Madurowicza i Rogera Sławskiego. Kamień węgielny pod budowę gmachu wmurowano w 1920 roku. Obiekt miał początkowo służyć jako siedziba Politechniki Poznańskiej, jednak sprzeciw ministerstwa sprawił, że prace przy budowie budynku wstrzymano. Ostatecznie gmach ten ukończono w 1929 roku. Budynek ten pełnił funkcję Pałacu Rządowego, jako jeden z pawilonów podczas Powszechnej Wystawy Krajowej. Po zakończeniu PeWuKi budynek został przekazany Uniwersytetowi Poznańskiemu (obecnie UAM).


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: